تشریح برنامه های منطقه چهار شهرداری رشت در سال جاری/ از تکمیل پروژه های نیمه تمام تا اجرای ۴۵ هزار متر مربع آسفالت معابر خاکی منطقه

ادامه حواشی مدیره شهرداری رشت؛ آیا انفصال خدمت دیگری در شهرداری رشت رخ خواهد داد؟

کارتخوان‌های غیرفعال جمع می‌شوند

شناسایی۷۴۶ فقره انشعابات غیرمجاز در رشت

بیش از ۱۰ تن مرغ فاسد در رشت امحاء شد

بهمنیار به اردوی تیم ملی کاراته بانوان بزرگسال کشور دعوت شد

معاون رئیس جمهور به گیلان سفر می‌کند+ برنامه‌ها

وکالتنامه چیست ؟ انواع وکالت نامه و حدود اختیارات آن

هر سرگیجه‌ نشان‌دهنده چه اختلالی است؟

تلاش سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت برای حفاظت از چاه فلمن سنگر

هزینه مراسم روز جانباز کارکنان شهرداری به مردم مناطق سیل زده اختصاص یافت

آخرین خبرها از ارائه بسته‌های حمایتی جدید

کد خبر: 51210 | تاریخ انتشار: ۱۶:۰۵:۰۸ - پنجشنبه ۲ فرو ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

استاندار گیلان:

وظیفه خودمان می دانیم مشکلات مردم را کم کنیم

مصطفی سالاری در برنامه بازدید رئیس دفتر رئیس جمهوری از آسایشگاه معلولان و سالمندان گیلان در رشت در جمع خبرنگاران با اشاره به سفرهای نوروزی مردم به این استان اظهار داشت: پیش بینی ما ورود حدود ۱۲ میلیون نفر روز مسافر به استان است که بر اساس اعلام دستگاه ها آمادگی پذیرایی ۱۷ میلیون نفر روز مسافر در استان وجود دارد.
استاندار گیلان با اشاره به راه افتادن قطار قزوین به رشت با حضور رئیس جمهوری در ماه گذشته، خاطر نشان کرد: قطار ظرفیت جدید، وسیله ایمنی راحت تر برای تردد مسافرانست، حرکت قطار رشت به قزوین هر روز بدون وقفه و حرکت قطار رشت به مشهد هفته ای یک بار انجام می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید از آسایشگاه سالمندان و معلولان گیلان در اولین روز از سال جدید بیان داشت: در این آسایشگاه خیریه، حدود ۴۰۰ نفر از سالمندان و معلولان نگهداری می شوند.
استاندار گیلان با بیان این که ما بایستی بتوانیم این نوع کارها را در کشور که نیاز درونی آدم هاست توسعه دهیم، تصریح کرد: هر کس به وسع خودش در این کارها که نیاز معنوی تک تک انسانهاست، مشارکت کند.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: همه ملت قدردان این عزیزان هستند و در مناسبت های مختلف برای تجدید آرمان ها ، حضور می یابند.
رئیس دفتر رئیس جمهوری نخستین روز فروردین ۹۸ پس از حضور بر مزار شهیدان شهر رشت و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان در آسایشگاه معلولان و سالمندان استان گیلان حضور یافت.
محمود واعظی صبح امروز (پنجشنبه) به همراه مصطفی سالاری استاندار گیلان، محمدرضا پارسی مدیرکل بهزیستی و جمعی دیگر از مسئولان استان با حضور در آسایشگاه معلولان و سالمندان گیلان ضمن تبریک سال جدید، از معلولان و سالمندان بستری در این آسایشگاه دلجویی و گفت و گو کرد.
آسایشگاه معلولان و سالمندان خیریه استان گیلان اولین آسایشگاه کشور است که در سال ۱۳۴۵ با همت نیک اندیشانی همچون آرسن میناسیان، آیت الله ضیابری، دکتر حکیم زاده، حاج حسین استقامت ، حاج جعفر چینی چیان و دیگر نیکوکاران در سلیمانداراب رشت تاسیس شد.
بر اساس آخرین آمار، در زمان حاضر، سه آسایشگاه خیریه در رشت، صومعه سرا و لاهیجان فعال است و ۴۰۰ نفر از معلولان و سالمندان در این آسایشگاه نگهداری می شوند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه