بحث زیست محیطی یکی از معضلات محل دفن زباله سراوان است/ ضرورت تعامل و همکاری همه جانبه های دستگاه های زیرساختی با شهرداری در بحث پسماند/ ضرورت احداث و آغاز به کار تصفیه خانه تا قبل از فصل بارندگی

از کجا بفهمیم دیابت نوع یک داریم یا نه؟

کاهش زباله های خشک رشت به دلیل افزایش زباله گردها / کاهش ۱۵۰ تنی تولید روزانه زباله

وقتی متولیان پاسخگو نیستند

واکنش فرمانده سپاه به ادعای مین‌گذاری ایران در عمان

نام ۷ بانوی وزنه‌بردار ایران در لیست اولیه مسابقات جهانی

نصب تجهیزات ترافیکی مورد نیاز در سطح شهر رشت

عدم رسیدگی شهرداری لاهیجان به فضای سبز شهری

ماجرای شکایت نماینده مجلس از دادستان لاهیجان

بازدید ناصر حاج محمدی شهردار رشت از سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری به منظور بررسی پروژه ها و فرصت های سرمایه گذاری

قضیه وام دلچسب مستأجران چیست؟

کاسبی پررونق راه آهن از جوانان جویای کار گیلانی

کد خبر: 51241 | تاریخ انتشار: ۱۲:۱۵:۴۱ - دوشنبه ۶ فرو ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

جدیدترین پیش‌بینی هوای کشور؛

سیلابی شدن ۹ استان

معصومه احمدی گفت: احتمال وقوع سیلاب و جاری شدن آب در استان‌های خوزستان، بوشهر، ایلام، فارس، کرمانشاه و بخش‌های شرقی استان کردستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و بخش‌های غربی استان اصفهان وجود دارد.
کارشناس هواشناسی افزود: بر اساس آخرین اطلاعات هواشناسی امروز سامانه بارشی به جز نوار شرقی در کل کشور فعال است و غالب مناطق نیمه غربی، بخش مرکزی، جنوب و شمال کشورمان با بارش باران همراه است.
وی گفت: در بخش‌هایی از استان‌های واقع در غرب و جنوب غربی و دامنه مرکزی و جنوبی زاگرس و در بخش‌هایی از شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر بارندگی از شدت بالاتری برخوردار است.
کارشناس هواشناسی ضمن هشدار صادر شده از مرکز پیش بینی هواشناسی درباره احتمال وقوع سیلاب افزود: بر اساس آخرین هشدار صادر شده از مرکز پیش بینی هواشناسی احتمال وقوع سیلاب، جاری شدن آب و بالا آمدن آب رودخانه‌ها در معابر عمومی در استان‌هایی مانند خوزستان، بوشهر، ایلام، بخش‌هایی از استان فارس، کرمانشاه و بخش‌های شرقی استان کردستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و استان‌های چهارمحال و بختیاری، بخش‌های غربی استان اصفهان و بخش‌های جنوبی استان قم پیش بینی می‌شود.
احمدی گفت: بارش به شکل برف و باران در بخش‌هایی از استان‌های همدان، مرکزی، آذربایجان غربی و شرقی، زنجان، کردستان و اردبیل وجود دارد و همین طور در سواحل غربی دریای خزر، استان‌های گیلان و مازندران و در دامنه جنوبی البرز و استان‌هایی مانند قزوین و تهران هم بارش قابل توجه است.
وی تاکید کرد: در نواحی کوهستانی البرز بارش برف می‌تواند اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی ایجاد کند و در بخش‌هایی از مرکز کشور هم بارش‌ها قابل توجه است، البته برای روز سه شنبه علاوه بر این مناطق این سامانه بارشی به سمت شرق حرکت می‌کند و بارش‌ها مناطقی از استان‌های کرمان، یزد، بخش‌هایی از استان‌های خراسان جنوبی، خراسان رضوی و شمالی و گلستان هم بارش‌ها قابل توجه می‌شود همچنین آب گرفتگی معابر این استان‌ها هم پیش بینی می‌شود.
کارشناس هواشناسی تاکید کرد: وزش باد نسبتا شدید لحظه‌ای و افزایش سرعت وزش باد در مناطق جنوبی کشورمان شکل می‌گیرد و آب‌های خلیج فارس به شدت مواج و متلاطم می‌شود به طوریکه ارتفاع موج به بیش از سه متر می‌رسد بنابراین شرایط خطرناکی برای قایق‌ها و شناور‌های سبک تفریحی ایجاد می‌شود.
احمدی به شرایط دمایی در مناطق مختلف کشورمان اشاره کرد و گفت: با ورود این سامانه بارشی شاهد کاهش نسبی دما در مناطق کشور هستیم به طوریکه در نیمه غربی و نیمه شمالی شدت کاهش دما ۴ تا ۵ درجه می‌رسد.
وی افزود: این سامانه بارشی تقریبا تا روز چهارشنبه به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
احمدی گفت: آسمان تهران امروز ابری و بارانی است و در ارتفاعات شاهد بارش برف هستیم این شرایط بارش در پایتخت برای ۲ یا ۳ روز تداوم دارد، اما شدت بارش برای امروز بیشتر از روز قبل است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه