تشریح برنامه های منطقه چهار شهرداری رشت در سال جاری/ از تکمیل پروژه های نیمه تمام تا اجرای ۴۵ هزار متر مربع آسفالت معابر خاکی منطقه

ادامه حواشی مدیره شهرداری رشت؛ آیا انفصال خدمت دیگری در شهرداری رشت رخ خواهد داد؟

کارتخوان‌های غیرفعال جمع می‌شوند

شناسایی۷۴۶ فقره انشعابات غیرمجاز در رشت

بیش از ۱۰ تن مرغ فاسد در رشت امحاء شد

بهمنیار به اردوی تیم ملی کاراته بانوان بزرگسال کشور دعوت شد

معاون رئیس جمهور به گیلان سفر می‌کند+ برنامه‌ها

وکالتنامه چیست ؟ انواع وکالت نامه و حدود اختیارات آن

هر سرگیجه‌ نشان‌دهنده چه اختلالی است؟

تلاش سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت برای حفاظت از چاه فلمن سنگر

هزینه مراسم روز جانباز کارکنان شهرداری به مردم مناطق سیل زده اختصاص یافت

آخرین خبرها از ارائه بسته‌های حمایتی جدید

کد خبر: 51241 | تاریخ انتشار: ۱۲:۱۵:۴۱ - دوشنبه ۶ فرو ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

جدیدترین پیش‌بینی هوای کشور؛

سیلابی شدن ۹ استان

معصومه احمدی گفت: احتمال وقوع سیلاب و جاری شدن آب در استان‌های خوزستان، بوشهر، ایلام، فارس، کرمانشاه و بخش‌های شرقی استان کردستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و بخش‌های غربی استان اصفهان وجود دارد.
کارشناس هواشناسی افزود: بر اساس آخرین اطلاعات هواشناسی امروز سامانه بارشی به جز نوار شرقی در کل کشور فعال است و غالب مناطق نیمه غربی، بخش مرکزی، جنوب و شمال کشورمان با بارش باران همراه است.
وی گفت: در بخش‌هایی از استان‌های واقع در غرب و جنوب غربی و دامنه مرکزی و جنوبی زاگرس و در بخش‌هایی از شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر بارندگی از شدت بالاتری برخوردار است.
کارشناس هواشناسی ضمن هشدار صادر شده از مرکز پیش بینی هواشناسی درباره احتمال وقوع سیلاب افزود: بر اساس آخرین هشدار صادر شده از مرکز پیش بینی هواشناسی احتمال وقوع سیلاب، جاری شدن آب و بالا آمدن آب رودخانه‌ها در معابر عمومی در استان‌هایی مانند خوزستان، بوشهر، ایلام، بخش‌هایی از استان فارس، کرمانشاه و بخش‌های شرقی استان کردستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و استان‌های چهارمحال و بختیاری، بخش‌های غربی استان اصفهان و بخش‌های جنوبی استان قم پیش بینی می‌شود.
احمدی گفت: بارش به شکل برف و باران در بخش‌هایی از استان‌های همدان، مرکزی، آذربایجان غربی و شرقی، زنجان، کردستان و اردبیل وجود دارد و همین طور در سواحل غربی دریای خزر، استان‌های گیلان و مازندران و در دامنه جنوبی البرز و استان‌هایی مانند قزوین و تهران هم بارش قابل توجه است.
وی تاکید کرد: در نواحی کوهستانی البرز بارش برف می‌تواند اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی ایجاد کند و در بخش‌هایی از مرکز کشور هم بارش‌ها قابل توجه است، البته برای روز سه شنبه علاوه بر این مناطق این سامانه بارشی به سمت شرق حرکت می‌کند و بارش‌ها مناطقی از استان‌های کرمان، یزد، بخش‌هایی از استان‌های خراسان جنوبی، خراسان رضوی و شمالی و گلستان هم بارش‌ها قابل توجه می‌شود همچنین آب گرفتگی معابر این استان‌ها هم پیش بینی می‌شود.
کارشناس هواشناسی تاکید کرد: وزش باد نسبتا شدید لحظه‌ای و افزایش سرعت وزش باد در مناطق جنوبی کشورمان شکل می‌گیرد و آب‌های خلیج فارس به شدت مواج و متلاطم می‌شود به طوریکه ارتفاع موج به بیش از سه متر می‌رسد بنابراین شرایط خطرناکی برای قایق‌ها و شناور‌های سبک تفریحی ایجاد می‌شود.
احمدی به شرایط دمایی در مناطق مختلف کشورمان اشاره کرد و گفت: با ورود این سامانه بارشی شاهد کاهش نسبی دما در مناطق کشور هستیم به طوریکه در نیمه غربی و نیمه شمالی شدت کاهش دما ۴ تا ۵ درجه می‌رسد.
وی افزود: این سامانه بارشی تقریبا تا روز چهارشنبه به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
احمدی گفت: آسمان تهران امروز ابری و بارانی است و در ارتفاعات شاهد بارش برف هستیم این شرایط بارش در پایتخت برای ۲ یا ۳ روز تداوم دارد، اما شدت بارش برای امروز بیشتر از روز قبل است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه