غفاری رئیس شورای اسلامی استان گیلان شد

تکذیب دستورالعمل منع بکارگیری منشی زن در دفتر مدیران مرد

این کارها را اصلا بعد از غذا انجام ندهید!

توزیع یک عطر خطرناک در کشور، واقعیت یا شایعه

تلاش می‌کنیم هرچه زودتر معضل پسماند سراوان برطرف شود

نظارت ویژه پلیس بر سرویس مدارس در گیلان

تب داغ ورزشی گیلانیان در هفته تربیت‌بدنی

اعلام دلیل واریز نشدن یارانه نقدی شهریور

اجرای طرح بیمه اجباری سلامت در گیلان

جزئیات وام ۲۰۰ میلیونی بانک مسکن اعلام شد

پیام ظریف از کارخانه نوآوری به ترامپ

افزایش دوباره قیمت لبنیات در کمتر از ۳ ماه

کد خبر: 51296 | تاریخ انتشار: ۸:۴۷:۰۱ - پنجشنبه ۹ فرو ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

توفیق اجباری پایان عصر مدیران گوش به فرمان برخی شورانشینان در سایه تقابل ادامه دار!

پرداخت حقوق های معوقه شهرداری رشت با درایت دو مدیر مستقل و بومی

پس از آن که سید محمدعلی ثابت قدم در اواخر شورای چهارم سرانجام از راس شهرداری رشت کنار گذاشته شد صحبت هایی از بدهی ۹۵۰ میلیارد تومانی از سوی شورانشینان مطرح شد و زمانی که مسعود نصرتی قزوینی نژاد این شهرداری را با هدف مدیریت در پایتخت به حال خود رها کرد اندک امید ایجاد شده در خصوص کاهش بدهی ها و به روز شدن حقوق کارکنان در حال تبدیل شدن به یاس بود.

این اما پایان ماجرا نبود. کشمکش های درون شورایی باعث شد تا سرپرستی علی بهارمست در راس شهرداری تا امروز به نزدیک ۹ ماه برسد و توفیقی اجباری برای کارکنان رقم بخورد. بهارمست که همواره چهره ای حامی کارکنان و پاکدست شناخته می شد حالا فرصت داشت تا حقوق های معوقه را با تلاش خود به حداقل مقدار ممکن کاهش دهد.

علی بهارمست در این مسیر تنها نبود و مدیری توانمند به نام یعقوب امیری را به عنوان مدیر مالی این مجموعه عریض و طویل در کنار خود می دید که تحولی محسوس را در این حوزه به وجود آورد. امیری علاوه بر کاهش بدهی ها و جلوگیری از برخی پرداخت ها که در مقاطعی شائبه سلیقه ای بودن داشت، موفق شد تا حقوق های معوقه را نیز به روز رسانی کند.

با تلاش زوج مدیریتی بهارمست و امیری و البته تعدادی دیگر از مدیران و مناطق و پیگیری برخی شورانشینان، در واپسین ساعات سال ۹۷ تمامی حقوق های معوقه کارکنان پرداخت شد و بر خلاف ماه ها و سال های اخیر این بار کارکنان با دست خالی به استقبال نوروز نرفتند و این بار حرفی از حقوق های معوقه نبود.

بهارمست و امیری که به دلیل استقلال در بسیاری از تصمیمات خود، ظاهرا چندان هم مدیران محبوبی برای گروهی از شورانشینان به شمار نمی روند نشان دادند می توان از درون مجموعه شهرداری مدیرانی توانمند داشت و شاید شورانشینانی که برای یافتن شهردار، ایران گردی کرده اند راه راه اشتباه رفته اند.

انتظار می رود شورانشینان و شهردار آینده نیز فارغ از تمایلات حزبی و ستادی، از توانمندی های مدیران شهرداری در جای صحیح و به نحو مطلوب استفاده نمایند و گرایشات فردی را بر منافع جمعی ترجیح ندهند؛ انتظاری که روز به روز از این شورا با این سطح از تقابل ها کمرنگ و کمرنگ تر می شود..

منبع: حرف تازه

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه