تشریح برنامه های منطقه چهار شهرداری رشت در سال جاری/ از تکمیل پروژه های نیمه تمام تا اجرای ۴۵ هزار متر مربع آسفالت معابر خاکی منطقه

ادامه حواشی مدیره شهرداری رشت؛ آیا انفصال خدمت دیگری در شهرداری رشت رخ خواهد داد؟

کارتخوان‌های غیرفعال جمع می‌شوند

شناسایی۷۴۶ فقره انشعابات غیرمجاز در رشت

بیش از ۱۰ تن مرغ فاسد در رشت امحاء شد

بهمنیار به اردوی تیم ملی کاراته بانوان بزرگسال کشور دعوت شد

معاون رئیس جمهور به گیلان سفر می‌کند+ برنامه‌ها

وکالتنامه چیست ؟ انواع وکالت نامه و حدود اختیارات آن

هر سرگیجه‌ نشان‌دهنده چه اختلالی است؟

تلاش سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت برای حفاظت از چاه فلمن سنگر

هزینه مراسم روز جانباز کارکنان شهرداری به مردم مناطق سیل زده اختصاص یافت

آخرین خبرها از ارائه بسته‌های حمایتی جدید

کد خبر: 51488 | تاریخ انتشار: ۱۳:۳۲:۰۸ - دوشنبه ۲۰ فرو ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

شفاف سازی استخدام های غیر قانونی چه شد؟ / آیا بازرسی استانداری گیلان تنها به افشاگری در خصوص جذب های غیرقانونی اکتفا کرده است؟

در ماه های پایانی سال قبل بود که استاندار گیلان خبر از جذب غیرقانونی قریب به ۷۰۰ نفر در دستگاه های اجرایی استان داد و گفت:  به کارگیری این افراد از طریق گروکشی و قالبا سفارشی و بدون ضابطه صورت پذیرفته است. این اضهارات اما خیلی زود مخاطب خود را پیدا کرد و کیوان محمدی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان آن را از اساس نادرست خواند. تکذیب ادعای استاندار توسط کیوان محمدی سبب شد تا مدیر دفتر بازرسی استانداری گیلان در بیانیه ای شدید اللحن ضمن تایید ادعای استاندار گیلان، ادعای طرح شده در خصوص جذب غیرقانونی افراد را ماحصل بازرسی و بررسی های تفصیلی دقیق و مستند بداند و بگوید: فهرست نیروهای جذب شده  سنوات اخیر با ذکر تاریخ جذب و مشخصات دقیق افراد جذب شده از مدیران دستگاه های اجرایی دریافت و تدوین شده است.

محمدرضا محمدی فتیده همچنین از اداره کل آموزش و پرورش گیلان با ۸۷ مورد استخدام، پست بانک با ۱۸ مورد و شهرداری املش با ۳۲ مورد بعنوان تنها برخی از دستگاه هایی که در آن ها جذب نیرو به صورت شرکتی، حجمی، طرحی، پروژه ای یا قراردادی طی چند سال اخیر صورت گرفته است، نام برد.

عدم واکنش رسانه ای کیوان محمدی به اظهارات مدیر دفتر بازرسی استانداری گیلان اگرچه به این مناقشه حداقل در بعد رسانه ای آن پایان داد اما موضوع به کارگیری قالبا ۷۰۰ نفر در دستگاه های اجرایی استان چیزی نیست که به زودی از اذهان تعداد زیاد جوانان جویای کار استان پاک شود. چرا استانداری گیلان لیست این افراد را جهت اطلاع عموم مردم منتشر نکرده و کمی در خصوص اقدامات خود در مورد اخراج این نورچشمی ها به مردم توضیح نمی دهد.

 نمی توان منکر سفارش پذیری و اصطلاحا پارتی بازی برخی مدیران دستگاه های اجرایی شد اما حالا که این موضوع به رسانه ها کشیده و به قولی پرده ها در افتاده است اطلاع رسانی در خصوص واکنش استانداری گیلان در مقابل این تخلف محرض و مشخص کمترین انتظاری که می رود.

مدت هاست که شنیده هایی در محافل سیاسی و اجتماعی در خصوص به کارگیری بی ضابطه افراد در ادارات مختلف از جمله ” سازمان تامین اجتماعی گیلان ” به گوش می رسد. این شنیده ها در کنار اعتراف صریح مدیر دفتر بازرسی استانداری مبنی بر وجود ۷۰۰ مورد استخدام بدون ضابطه در استان، اهمیت شفاف سازی در این خصوص را دوچندان می سازد.

در پایان از مسئولان استانداری گیلان درخواست می شود تا مردم به خصوص جوانانی را که به جرم نانوشته نداشتن پارتی محکوم به بیکاری شده اند را در جریان امور قرار داده و تنها به افشاگری در خصوص وجود تخلف در زمینه جذب به نیرو در برخی از دستگاه های اجرایی بسنده ننماید که بدون بیانیه بازرسی استانداری گیلان هم وجود بعضی تخلفات در برخی  دستگاه های اجرایی اظهر من الشمس بوده است./ خزر آنلاین

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه