بحث زیست محیطی یکی از معضلات محل دفن زباله سراوان است/ ضرورت تعامل و همکاری همه جانبه های دستگاه های زیرساختی با شهرداری در بحث پسماند/ ضرورت احداث و آغاز به کار تصفیه خانه تا قبل از فصل بارندگی

از کجا بفهمیم دیابت نوع یک داریم یا نه؟

کاهش زباله های خشک رشت به دلیل افزایش زباله گردها / کاهش ۱۵۰ تنی تولید روزانه زباله

وقتی متولیان پاسخگو نیستند

واکنش فرمانده سپاه به ادعای مین‌گذاری ایران در عمان

نام ۷ بانوی وزنه‌بردار ایران در لیست اولیه مسابقات جهانی

نصب تجهیزات ترافیکی مورد نیاز در سطح شهر رشت

عدم رسیدگی شهرداری لاهیجان به فضای سبز شهری

ماجرای شکایت نماینده مجلس از دادستان لاهیجان

بازدید ناصر حاج محمدی شهردار رشت از سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری به منظور بررسی پروژه ها و فرصت های سرمایه گذاری

قضیه وام دلچسب مستأجران چیست؟

کاسبی پررونق راه آهن از جوانان جویای کار گیلانی

کد خبر: 51504 | تاریخ انتشار: ۹:۰۵:۴۹ - سه شنبه ۲۱ فرو ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

وزارت کشور دلایل عدم‌تأیید شهردار منتخب رشت را اعلام کند

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در هشتاد و هفتمین جلسه این شورا اظهار داشت: وزارت کشور باید دلایل قانونی خود را جهت عدم تأیید شهردار منتخب رشت به اعضای شورای اسلامی شهر رشت ارائه دهد.

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت در این جلسه با اشاره به مسئله انتخاب شهردار رشت گفت: بنده معتقدم که وزارت کشور باید دلایل قانونی خود را جهت تأیید نکردن شهردار رشت به اعضای شورای اسلامی شهر رشت ارائه دهد و در اختیار اعضاء بگذارد.

بهراد ذاکری با بیان اینکه “امروز مردم ما فرهنگ کمک‌رسانی و ایثار را به‌خوبی فعال کرده‌اند” ابراز داشت: حس نوع‌‌دوستی، حس خوب اخلاقی و کمک‌رسانی به دیگر همنوعان در آموزه‌های دینی ما نیز بسیار مشاهده می‌شود و این حس مهم و ارزشمند در کشور ما نیز پررنگ دیده می‌شود.

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: سال ۹۸ برای مردم به‌دلیل وقوع سیل در بسیاری از مناطق کشور به‌خوبی آغاز نشد و در این راستا نیز شاهد صحنه‌های دردناکی بودیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه اظهار داشت: امیدواریم که امسال با همت همه تولیدگران و دست‌اندرکاران شاهد رونق تولید بیشتر در سراسر ایران و شهر رشت باشیم.

سیدامیرحسین علوی گفت: سال ۹۸ برای مردم ما، توأم با سیل و طوفان آغاز شد و شاهد تبعات و خسارات هنگفتی برای هم‌وطنان عزیزمان بودیم که باید جبران شود البته گروه‌های مختلف مردمی، جهادی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش اقدامات تأثیرگذاری انجام دادند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه گروه‌های مختلف مردمی جهت کاهش درد و رنج مردم آسیب‌دیده و سیل‌زده در سراسر کشور تلاش‌های خوبی داشتند افزود: منطقه پل‌دختر و بسیاری از مناطق سیل‌زده در کشور هنوز با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند که امیدواریم زودتر این مشکلات برطرف شود.

وی با بیان اینکه مردم عزیز گیلان و شهرستان رشت می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را جهت کمک به مردم سیل‌زده به سازمان‌ها و دستگاه‌های معتبر در این گیلان تحویل دهند گفت: در این راستا بسیاری از موکب‌های اربعین هم در گیلان برای کمک و خدمت‌رسانی به مردم آسیب‌دیده فعال‌‌تر شدند.

علوی خاطرنشان کرد: در سال ۹۲، ما هم شاهد مشکلات بسیار آب‌گرفتگی در سطح شهر رشت بودیم اما با همت و تلاش شهرداری رشت و اعضای شورای اسلامی شهر رشت و دیگر دستگاه‌ها، طی برنامه‌هایی مشکلات عدیده آب‌گرفتگی حل شد و ۱۰۰ میلیارد تومان جهت برطرف کردن این مشکل هزینه شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با یادآوری لایروبی کامل دو رودخانه داخل شهر رشت ابراز داشت: در این راستا امیدواریم که عملیات لایروبی تالاب عینک شهرستان رشت نیز با حمایت دیگر دستگاه‌های اجرایی در این استان انجام شود تا مشکلات پیرامون آن برطرف شود.

علوی راجع به مسئله مهم انتخاب شهردار رشت نیز گفت: طی ۶ یا ۷ ماه اخیر، اعضای شورای اسلامی شهر رشت بیشتر از هرکسی پیرامون مسئله انتخاب شهردار، استرس‌ و فشارها را تحمل کردند و در طول این مدت اعضای شورا کارهای عمرانی بسیاری با کمک مجموعه شهرداری انجام داد.

وی با بیان اینکه “پیرامون مسئله انتخاب شهردار حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم و اعضای شورای شهر رشت نیز در این راستا با وجود تلاش‌ها و پیگیری‌ها مورد بی‌مهری قرار گرفتند” گفت: اعضای شورا همواره در تمامی تصمیمات مهم و کلیدی با هم مشورت کرده و از نظرات دیگر سازمان‌ها در رشت نیز بهره‌ می‌برند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: با توجه به تلاش‌های مجموعه مناطق شهرداری‌ها در شهرستان رشت، منابعی جهت تکمیل بعضی برنامه‌های فرهنگی، زیباسازی پروژه‌های شهری در این شهرستان جذب شد و این منابع را به‌سمت تکمیل شدن پروژه‌های عمرانی در رشت می‌بریم.

وی با تأکید به اینکه منابع لازم جهت تکمیل پروژه‌های شهری در رشت باید اختصاص داده شود و مردم عزیز رشت نیز انتظار تکمیل شدن این پروژه‌های عمرانی را دارند تصریح کرد: از تمام نیروهای شهرداری رشت که در راستای آراستگی شهر نیز تلاش کردند تشکر می‌کنم.

علوی درباره طرح یک‌فوریتی نرخ کرایه شرکت‌ها و خودروهای تحت نظارت سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری رشت گفت: این موضوع باید به‌شکل تعاملی جلو رود و یکی از رویکردها این است که کمیسیون‌های شورا با مشارکت فرمانداری رشت این موضوع را بررسی و جمع‌بندی کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت همچنین اظهار کرد: در راستای طرح یک‌فوریتی نرخ کرایه باید تلاش کنیم تا هم برای رانندگان نرخ عادلانه‌ای تصویب شود و هم مورد رضایت مردم قرار گیرد بنابراین فعلاً کلیات این لایحه را تصویب می‌کنیم اما جزئیات آن باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌ زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت نیز در این جلسه در خصوص مسئله مهم ساماندهی ایستگاه‌های اتوبوس گفت: در این راستا باید گزارشی از ساماندهی ایستگاه‌های اتوبوس در سطح شهر از ناحیه سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر به صحن شورا تحویل داده شود.

فاطمه شیرزاد با اشاره به اینکه هنرمندان و مفاخر در جامعه نیاز به حمایت‌های بیشتری از جانب مسئولان دارند افزود: در این راستا امیدواریم بتوانیم زمانی که این هنرمندان در قید حیات هستند، قدرشان را بدانیم و مرحوم جمشید مشایخی نیز همیشه می‌گفت که “من خادم مردم هستم و برای من دعا کنید”.

نایب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به نارضایتی و درگیری‌های لفظی مختلفی که بین رانندگان تاکسی و مردم اتفاق می‌افتد باید طرح نرخ کرایه‌ها و آیتم‌های مختلف آن بیشتر مورد بررسی و جمع‌بندی قرار گیرد.

فرهام زاهد با اشاره به طرح اعطای قبر به مشاهیر و هنرمندان گیلانی نیز ابراز داشت: این طرح با مشارکت متولیان فرهنگ و هنر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان آماده شده است و طرح متعلق به مفاخر و هنرمندان شاخص گیلان است.

عضو کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با یادآوری حادثه تلخ سیل در روزهای ابتدایی سال ۹۸ و آسیب‌دیدن مردم گفت: امیدوارم امسال در زمینه رونق تولید و بهبود وضعیت تولید شاهد اقدامات خوبی باشیم.

محمدحسن علیپور ضمن آرزوی سالی پربرکت و پرآرامش برای همه مردم اضافه کرد: امیدوارم امسال برای همه مردم و همچنین کسانی که زحمت بسیاری در جامعه می‌کشند اما دیده نمی‌شوند، سال خوب و پربرکتی باشد و مطالبات عقب‌افتاده نیروهای حجمی و قشر ضعیف هم سریع‌تر پرداخت شود.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با آرزوی توفیق روزافزون برای تمام مردم اظهار داشت: در چند روز اخیر اتفاقات تلخی در سراسر کشور رخ داد و بنده معتقدم که اگر نتوانیم فرهنگ برخورد با محیط زیست را اصلاح کنیم، این اتفاقات فراگیرتر می‌شود.

رضا رسولی با بیان اینکه وقوع سیل در سراسر کشور نتیجه تخریب بی‌رویه محیط زیست و منابع طبیعی است ابراز داشت: ما در کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز طرح بررسی سطح تاب‌آوری شهر در برابر حوادث و طرح مربوط به زیباسازی را مطرح می‌کنیم.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اعلام اینکه پیاده‌راه شهر رشت با نگاه ایجاد یک نقطه و مرکز گردشگری در ایام فراغت ساخته شد گفت: بنده با برگزاری رویداد‌های فرهنگی و جشنواره‌ها در پیاده‌راه رشت موافقم اما با عرضه محصولات خارجی که هیچ نشانه‌ای از آداب و رسوم گیلان ندارد، موافق نیستم.

رسولی خاطرنشان کرد: در راستای مسائل مربوط به زیباسازی شهر رشت، امسال نسبت به سال‌های گذشته نقد بیشتری به آن وارد شد و ما معتقدیم که شهر رشت دارای تعداد زیادی متخصص معماری، شهرسازی و هنری است که باید از استعداد‌های آنان جهت زیباسازی شهری بهره‌مند شد.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت گفت: باید بتوانیم از نخبگان شهری، هنرمندان و دانشگاهیان گیلانی که در حوزه زیباسازی شهر رشت تخصص دارند در راستای بهبود منظر و زیباسازی شهری بیشتر استفاده کنیم و بنده معتقدم که باید در این حوزه از دانش آکادمیک و نگاه هنرمندانه بهره برد.

وی راجع به طرح نرخ کرایه‌ها در شهر رشت نیز تصریح کرد: نرخ قیمت‌ها و کرایه‌ها در شهر رشت طی سال‌های اخیر تفاوت چندانی نکرده است و به‌مدت چندین سال، قیمت‌ها و نرخ کرایه‌ها را مطابق قیمت پیشنهادی سال ۹۵ و ۹۶ قرار دادیم و امروز هم کار شتاب‌زده و بی‌کیفیتی انجام نمی‌دهیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه