تشریح برنامه های منطقه چهار شهرداری رشت در سال جاری/ از تکمیل پروژه های نیمه تمام تا اجرای ۴۵ هزار متر مربع آسفالت معابر خاکی منطقه

ادامه حواشی مدیره شهرداری رشت؛ آیا انفصال خدمت دیگری در شهرداری رشت رخ خواهد داد؟

کارتخوان‌های غیرفعال جمع می‌شوند

شناسایی۷۴۶ فقره انشعابات غیرمجاز در رشت

بیش از ۱۰ تن مرغ فاسد در رشت امحاء شد

بهمنیار به اردوی تیم ملی کاراته بانوان بزرگسال کشور دعوت شد

معاون رئیس جمهور به گیلان سفر می‌کند+ برنامه‌ها

وکالتنامه چیست ؟ انواع وکالت نامه و حدود اختیارات آن

هر سرگیجه‌ نشان‌دهنده چه اختلالی است؟

تلاش سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت برای حفاظت از چاه فلمن سنگر

هزینه مراسم روز جانباز کارکنان شهرداری به مردم مناطق سیل زده اختصاص یافت

آخرین خبرها از ارائه بسته‌های حمایتی جدید

کد خبر: 51510 | تاریخ انتشار: ۹:۳۳:۳۸ - سه شنبه ۲۱ فرو ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

در هشتاد و هفتمین جلسه شوراي شهر رشت؛

انتقاد رسولی از عملکرد اداره کل میراث فرهنگی / الزام شهرداری برای عدم ارائه مجوز برای برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات در پیاده راه

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت – عصر دیروز در هشتاد و هفتمین جلسه صحن شورا، رضا رسولی با ارائه طرحی خواستار عدم برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات در پیاده راه فرهنگی رشت شد.
رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورا در ابتدای نطق خود به سیلاب ها اخیر در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: با وجود اتفاقات تلخ، نوروز امسال برای هیچ هموطنی شادی بهمراه نداشت.
رضا رسولی افزود: این اتفاق تلنگر جدی است و نشان می دهد در مبحث محیط زیست و انرژی بد عمل کردیم و اگر نتوانیم این آسیب را بازگردانیم، و رفتار های محیط زیستی را اصلاح کنیم، شاهد اتفاقات بدتری خواهیم بود.
نایب رئیس شورا ادامه داد: در کمیسیون عمران شورا تیمی متمرکز شده تا سطح تاب آوری شهر رشت را در حوادث غیر مترقبه بررسی نماید.
وی با اشاره به موقعیت ممتاز پیاده راه فرهنگی برای توسعه گردشگری رشت بیان داشت: مبحث زیباسازی و منظر شهری در برنامه های پیاده راه باید جدی گرفته شود. هرساله در نوروز نمایشگاه عرضه محصولات در یک سازه نامناسب اجرا می شود.
رسولی افزود: اگر رشت را به مثابه خانه بدانیم، پیاده راه اتاق پذیرایی آن است. اما هر سال در بهترین نقطه شهر با کج سلیقگی و بد سلیقگی به لحاظ منظر، اتفاقات ناخوشایندی به پیاده راه تحمیل می شود.
وی ضمن انتقاد از عملکرد اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان اظهار داشت: عملکرد این سازمان در ۶ سال گذشته شبیه فاجعه است تا یک دستگاه اجرایی
هرسال یک سازه نامناسب با اسپیس زنگ زده و بنرهای زشت محصولات دیگر استان ها و کشور چین در پیاده راه عرضه می شود.
رسولی ادامه داد: چرا این نمایشگاه در بوستان ها برپا نمی شود. متولی آن هم شورا و شهرداری نیست و شهرداری فقط صادر کننده مجوز برای میراث فرهنگی است. این اتفاق باید مدیریت شود.
عضو شورا تاکید کرد: بنده با برگزاری رویدادهای فرهنگی در پیاده راه مخالف نیستم، مخالف نمایشگاه عرضه محصولات دیگر استانها و کشور چین هستم و محصولات گیلان و رشت در این نمایشگاه عرضه نمی شود. تا زمانیکه برنامه مشخصی در این زمینه وجود نداشته باشد و شهرداری یک سازه آبرومند متناسب با پیاده راه نسازد، مخالف ارائه مجوز برای برگزاری نمایشگاه هستم.
رسولی همچنین گفت: با وجود متخصصین شهرسازی، هنر و معماری در گیلان، راه اندازی کارگروه تخصصی منظر شهری ضروری است. و این طرح در کمیسیون عمران مطرح شده تا با راه اندازی این کارگروه متشکل از متخصصان فن، سازمان سیما و منظر و معاون شهرسازی، به وضعیت دید منظر شهر رسیدگی نماییم.
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه