بحث زیست محیطی یکی از معضلات محل دفن زباله سراوان است/ ضرورت تعامل و همکاری همه جانبه های دستگاه های زیرساختی با شهرداری در بحث پسماند/ ضرورت احداث و آغاز به کار تصفیه خانه تا قبل از فصل بارندگی

از کجا بفهمیم دیابت نوع یک داریم یا نه؟

کاهش زباله های خشک رشت به دلیل افزایش زباله گردها / کاهش ۱۵۰ تنی تولید روزانه زباله

وقتی متولیان پاسخگو نیستند

واکنش فرمانده سپاه به ادعای مین‌گذاری ایران در عمان

نام ۷ بانوی وزنه‌بردار ایران در لیست اولیه مسابقات جهانی

نصب تجهیزات ترافیکی مورد نیاز در سطح شهر رشت

عدم رسیدگی شهرداری لاهیجان به فضای سبز شهری

ماجرای شکایت نماینده مجلس از دادستان لاهیجان

بازدید ناصر حاج محمدی شهردار رشت از سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری به منظور بررسی پروژه ها و فرصت های سرمایه گذاری

قضیه وام دلچسب مستأجران چیست؟

کاسبی پررونق راه آهن از جوانان جویای کار گیلانی

کد خبر: 51541 | تاریخ انتشار: ۹:۵۴:۳۴ - چهارشنبه ۲۲ فرو ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

مدیریت صحیح منابع آبی در استان گیلان در دستور کار قرار گرفت

مصطفی سالاری اظهار داشت: در حال حاضر شرایط آبگیری سد سفیدرود در شرایط بسیار مساعدی قرار دارد اما با وجود بارندگی‌های بسیار خوب مصرف مدیریت شده آب در استان گیلان امسال نیز در دستور کار قرار دارد.

استاندار گیلان سال زراعی پرآب در این استان را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: با توجه به بارش‌های اخیر باران در گیلان و ورود منابع آبی لازم از طریق حوزه آب‌ریز سفیدرود به این سد مخزنی امیدواریم در سال زراعی جدید با مشکلی در حوزه کمبود آب در استان گیلان روبه‌رو نشویم.

سالاری با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۴ روز از اعلام زمان سرریز شدن آب سد مخزنی سفیدرود می‌گذرد تصریح کرد:‌ طبق گزارشات ارائه شده شرکت آب منطقه‌ای گیلان هم‌اکنون ظرفیت آبگیری سد سفیدرود به پایان رسیده است بنابراین در صورت بروز سیلاب دریچه‌های این سد باز می‌شود.

وی بر لزوم اهمیت بحث مدیریت منابع آبی و جلوگیری از هدر رفت آب در مصارف تعیین شده را امری بسیار مهم اعلام کرد و عنوان کرد: با وجود مشکلاتی که سال گذشته در حوزه تأمین آب به وجود آمد اما به علت مدیریت صحیح در توزیع آب و با همکاری کشاورزان گیلانی تمام مشکلات را پشت سر گذاشتیم.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه طبق پیش‌بینی‌های انجام شده امسال وضعیت بهتری در حوزه تأمین آب در مقایسه با سال گذشته داریم خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ظرفیت سد مخزنی سفیدرود به حدود یک میلیارد و ۵۰ میلیون مترمکعب رسیده و شرایط آن بسیار مساعد و مطلوب است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه