تشریح برنامه های منطقه چهار شهرداری رشت در سال جاری/ از تکمیل پروژه های نیمه تمام تا اجرای ۴۵ هزار متر مربع آسفالت معابر خاکی منطقه

ادامه حواشی مدیره شهرداری رشت؛ آیا انفصال خدمت دیگری در شهرداری رشت رخ خواهد داد؟

کارتخوان‌های غیرفعال جمع می‌شوند

شناسایی۷۴۶ فقره انشعابات غیرمجاز در رشت

بیش از ۱۰ تن مرغ فاسد در رشت امحاء شد

بهمنیار به اردوی تیم ملی کاراته بانوان بزرگسال کشور دعوت شد

معاون رئیس جمهور به گیلان سفر می‌کند+ برنامه‌ها

وکالتنامه چیست ؟ انواع وکالت نامه و حدود اختیارات آن

هر سرگیجه‌ نشان‌دهنده چه اختلالی است؟

تلاش سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت برای حفاظت از چاه فلمن سنگر

هزینه مراسم روز جانباز کارکنان شهرداری به مردم مناطق سیل زده اختصاص یافت

آخرین خبرها از ارائه بسته‌های حمایتی جدید

کد خبر: 51541 | تاریخ انتشار: ۹:۵۴:۳۴ - چهارشنبه ۲۲ فرو ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

مدیریت صحیح منابع آبی در استان گیلان در دستور کار قرار گرفت

مصطفی سالاری اظهار داشت: در حال حاضر شرایط آبگیری سد سفیدرود در شرایط بسیار مساعدی قرار دارد اما با وجود بارندگی‌های بسیار خوب مصرف مدیریت شده آب در استان گیلان امسال نیز در دستور کار قرار دارد.

استاندار گیلان سال زراعی پرآب در این استان را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: با توجه به بارش‌های اخیر باران در گیلان و ورود منابع آبی لازم از طریق حوزه آب‌ریز سفیدرود به این سد مخزنی امیدواریم در سال زراعی جدید با مشکلی در حوزه کمبود آب در استان گیلان روبه‌رو نشویم.

سالاری با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۴ روز از اعلام زمان سرریز شدن آب سد مخزنی سفیدرود می‌گذرد تصریح کرد:‌ طبق گزارشات ارائه شده شرکت آب منطقه‌ای گیلان هم‌اکنون ظرفیت آبگیری سد سفیدرود به پایان رسیده است بنابراین در صورت بروز سیلاب دریچه‌های این سد باز می‌شود.

وی بر لزوم اهمیت بحث مدیریت منابع آبی و جلوگیری از هدر رفت آب در مصارف تعیین شده را امری بسیار مهم اعلام کرد و عنوان کرد: با وجود مشکلاتی که سال گذشته در حوزه تأمین آب به وجود آمد اما به علت مدیریت صحیح در توزیع آب و با همکاری کشاورزان گیلانی تمام مشکلات را پشت سر گذاشتیم.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه طبق پیش‌بینی‌های انجام شده امسال وضعیت بهتری در حوزه تأمین آب در مقایسه با سال گذشته داریم خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ظرفیت سد مخزنی سفیدرود به حدود یک میلیارد و ۵۰ میلیون مترمکعب رسیده و شرایط آن بسیار مساعد و مطلوب است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه