همدلی و اتحاد راه برون رفت شهرداری رشت از مشکلات/ نقش آفرینی شورای اسلامی کار در تنش زدایی و ایجاد آرامش/ لزوم فعالیت پر قدرت تعاونی ها

پرداخت پاداش بازنشستگان ۹۷ از هفته آینده آغاز می‌شود

عواملی که باعث جلوگیری از «آلزایمر» می شوند، کدامند؟

درگیری حامیان حیوانات با مأموران جمع‌آوری سگ‌های بلا صاحب در شهرک قدس رشت

مرگ عابر پیاده بی خانمان در تصادف رانندگی

پنجم شهریور، آخرین فرصت ثبت‌نام کتاب‌های درسی اولی‌ها

انتصاب محمد حسن عاقل منش به عنوان عضو شورای راهبردی طرح گردشگری گیلان سال ۲۰۲۰ و دبیر ستاد شهرستان رشت

تا زنده هستم اجازه نمی دهم یک قطره از دریای خزر را از ما بگیرند

قانون یقه ۶ خودروساز را گرفت

فهرست سنگین‌ترین ‌وثیقه‌های ایران

شهرداری ها همواره به ایجاد درآمدهای پایدار نیاز دارند

شطرنج باز گیلانی، قهرمان مسابقات جهان

کد خبر: 52352 | تاریخ انتشار: ۱۰:۴۸:۲۳ - دوشنبه ۲۴ ارد ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

مدیرکل راه آهن شمال ۲:

تورهای گردشگری در محور ریلی قزوین به رشت راه‌اندازی می‌شوند

علی خدایی از راه‌اندازی تور و قطار گردشگری در مسیر ریلی قزوین به رشت سخن گفت و اظهار داشت:‌ با تعدادی از آژانس‌ها و مراکز گردشگری صحبت‌هایی به عمل آمده تا در صورت استقبال مردمی،‌ قطار گردشگری در مسیر قزوین به رشت راه‌اندازی شود.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ از رایزنی ‌با شرکت‌های تفریحی و توریستی و مراکز گردشگری سخن گفت و عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قصد داریم در ایستگاه‌هایی که قطار قزوین – رشت توقف دارد امکان بازدید گردشگران و مسافران از جاذبه‌های طبیعی این مسیر را فراهم کنیم.

خدایی مسیر ریلی قزوین به رشت را یکی از زیباترین محورهای شبکه ریلی کشور اعلام کرد و بیان داشت: ابنیه‌ها پل‌ها و تونل‌های فراوانی که در این خط ریلی ساخته و تعبیه شده است در کنار جذابیت‌های طبیعی مناظر و چشم‌اندازهای بسیار فوق‌العاده‌ای را در مسیر به وجود آورده است.

وی عبور راه آهن گیلان از مناطق طبیعی و بکر استان را فرصتی مغتنم برای راه‌اندازی قطار گردشگری خواند و تصریح کرد: وجود شالیزارهای متعدد، رودخانه‌های زیبا، جنگل و مرداب سراوان و نمونه‌های زیادی از این‌ها یک ظرفیت بسیار بزرگ گردشگری و تفریحی در شبکه ریلی کشور محسوب می‌شود.

خدایی ‌با تأکید بر اینکه پل منجیل در کل شبکه راه آهن کشور به عنوان طولانی‌ترین و زیباترین پل شناخته شده است افزود: ایجاد سازه‌ها و پل‌هایی نظیر پل شاهرود با ارتفاع بیش از ۵۰ متر از سطح زمین که با الهام از معماری سنتی و مدرن ساخته شده به جذابیت‌های راه‌آهن قزوین رشت افزوده است.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ وجود ۲۲ کیلومتر تونل در محور ریلی قزوین به رشت را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده‌ایم تا علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های نقل و انتقال مسافر و حمل بار، از وجهه گردشگری این مسیر ریلی نیز نهایت استفاده را ببریم.

خدایی با اشاره به اینکه در صورت استقبال مردم و مسافران قطار گردشگری قزوین به رشت به زودی راه‌اندازی می‌شود اظهار داشت: از زمان افتتاح راه آهن قزوین به رشت، تاکنون حتی یکبار برنامه جابه‌جایی مسافران در این مسیر به تعویق نیافتاده است و به صورت کاملاً منظم جریان دارد.

مدیرکل راه‌آهن شمال ۲ از افزایش ظرفیت جابه‌جایی مسافر در قطار رشت به مشهد و بالعکس سخن گفت و اظهار داشت: با افزایش تعداد قطارها در مسیر راه آهن قزوین به رشت و بالعکس انتظار داریم در هر هفته حدود هزار و ۲۰۰ نفر مسافر در این مسیر ریلی جابه‌جا شوند

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه