تاریخ : پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹ 6 شوال 1441 Thursday, 28 May , 2020

حاشیه‌هایی از ورود ویلموتس به ایران/ از پله برقی خبری نبود، اما…

  • کد خبر : 52420
  • ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
حاشیه‌هایی از ورود ویلموتس به ایران/ از پله برقی خبری نبود، اما…

مارک ویلموتس سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران بامداد امروز وارد تهران شد. ورود او به فرودگاه امام خمینی (ره) با حاشیه‌هایی همراه بود.

مارک ویلموتس، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال کشورمان بامداد امروز (چهارشنبه) وارد تهران شد. این بار ورود یک مربی خارجی برخلاف ۱۲ سال قبل و داستان‌های خاویر کلمنته، هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و پله‌های برقی فرودگاه امام خمینی (ره) بسیار شکیل‌تر، منظم‌تر و البته مخفی‌تر و پنهانی‌تر بود. استقبال از ویلموتس هم توسط ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال و محمدرضا ساکت، مشاور فدراسیون فوتبال صورت گرفت، اما این استقبال حاشیه‌هایی هم داشت.
فدراسیون فوتبال در خصوص ورود ویلموتس به ایران اطلاع رسانی نکرده بود، اما برخی رسانه‌ها با دریافت اطلاعاتی درباره نحوه ورود سرمربی جدید تیم ملی، خود را در اولین ساعات بامداد روز چهارشنبه به CIP فرودگاه امام خمینی (ره) رسانده بودند. مسئولان حراست CIP فرودگاه و ماموران نیروی انتظامی اجازه ایستادن خبرنگاران مقابل در خروجی را هم نمی‌دادند و علت رفتار خود را توصیه فدراسیون فوتبال اعلام کردند و اینکه مسئولان فدراسیون فوتبال خواسته‌اند از نزدیک شدن هرگونه فرد رسانه‌ای به مقابل در خروجی خودداری شود. این در حالی بود که مقابل ماشین تشریفات سرمربی بلژیکی افراد متفرقه زیادی دیده می‌شدند.
این اتفاق در حالی رخ داد که شاید نمونه مشابه آن را بسیاری دیده باشند‌ و مقایسه آن با اتفاق شب گذشته جای تأمل داشته باشد. جایی که کارلوس کی‌روش، پس از پایان حضور هشت ساله خود در ایران راهی کلمبیا شد. حضور کی‌روش به صورت رسمی به رسانه‌های محلی اعلام و حتی جایی برای تهیه گزارش و مصاحبه کوتاه از اولین حضور این مربی در کلمبیا به عنوان سرمربی تیم ملی این کشور فراهم شده بود؛ درست مقابل در خروجی فرودگاه بوگوتا که حضور گسترده رسانه‌ها برای استقبال از کی‌روش این مربی را در بدو ورودش به کلمبیا، به وجد آورد.
ویلموتس به همراه دو دستیار خود وارد ایران شد، اما برای استقبال تنها یک خودرو تشریفات فراهم شده بود. ابتدا ویلموتس سوار خودرو شد و نفرات بعدی ابراهیم شکوری و محمدرضا ساکت بودند.‌ این در حالی بود وقتی یکی از دستیاران ویلموتس به سمت دیگر خودرو رفت و در را باز کرد تا سوار شود، متوجه حضور ساکت در این خودرو شد و با تعجب در را بست و به همراه دیگر دستیار این مربی بلژیکی گوشه‌ای از محوطه فرودگاه ایستادند. با این حال باز هم هیچ فردی کنار همراهان ویلموتس نبود تا آنها را راهنمایی کند و این دو مربی پشت سر خودروی تشریفات ویلموتس ایستاده بودند تا خودروی مخصوص آنها برسد.
این اتفاق در شرایطی رخ داد که حضور ابراهیم شکوری در خودروی تشریفات به همراه ویلموتس به عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال قابل توجیه و البته ضروری است، اما چرا محمدرضا ساکت که پس از ترک پست دبیرکلی فدراسیون به عنوان مشاور در فدراسیون فعالیت می‌کند، علاوه بر حضور در مراسم استقبال، باید در خودروی تشریفات سرمربی جدید تیم ملی حاضر شده و کنار او بنشیند؟ مسئله‌ای که باعث شد همراهان ویلموتس متعجبانه با این رفتار برخورد کنند.
این بار در مراسم استقبال از سرمربی تیم ملی ماجرای پله‌برقی و ذوق زدگی اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال وجود نداشت تا همه را متعجب کند، اما اتفاقات دیگری رخ داد که شاید به نوعی جای پله برقی را پر کرد. شاید این بار هم نیاز به چنین تجربه‌ای بود تا مسئولان فدراسیون فوتبال در دفعات بعدی علاوه بر رفتار مناسب‌تر با رسانه‌ها، تشریفات مناسب‌تر و آبرومندانه‌تری برای استقبال از سرمربی تیم ملی و همراهان او انجام‌ دهند.
امید است ویلموتس که قرار است تا پایان جام جهانی ۲۰۲۲ هدایت تیم ملی ایران را برعهده داشته باشد، در فضایی مناسب کارش را آغاز کند و ایران را به موفقیت برساند.

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد، منتشر نخواهد شد.