همدلی و اتحاد راه برون رفت شهرداری رشت از مشکلات/ نقش آفرینی شورای اسلامی کار در تنش زدایی و ایجاد آرامش/ لزوم فعالیت پر قدرت تعاونی ها

پرداخت پاداش بازنشستگان ۹۷ از هفته آینده آغاز می‌شود

عواملی که باعث جلوگیری از «آلزایمر» می شوند، کدامند؟

درگیری حامیان حیوانات با مأموران جمع‌آوری سگ‌های بلا صاحب در شهرک قدس رشت

مرگ عابر پیاده بی خانمان در تصادف رانندگی

پنجم شهریور، آخرین فرصت ثبت‌نام کتاب‌های درسی اولی‌ها

انتصاب محمد حسن عاقل منش به عنوان عضو شورای راهبردی طرح گردشگری گیلان سال ۲۰۲۰ و دبیر ستاد شهرستان رشت

تا زنده هستم اجازه نمی دهم یک قطره از دریای خزر را از ما بگیرند

قانون یقه ۶ خودروساز را گرفت

فهرست سنگین‌ترین ‌وثیقه‌های ایران

شهرداری ها همواره به ایجاد درآمدهای پایدار نیاز دارند

شطرنج باز گیلانی، قهرمان مسابقات جهان

کد خبر: 53179 | تاریخ انتشار: ۱۴:۳۷:۳۳ - چهارشنبه ۲۳ خرد ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

هشدار معاونت غذا دانشگاه علوم پزشکی گیلان به خرید کالاهای تقلبی

زهرا حصاری معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان گفت: در زمان خرید و قبل از مصرف کالاهای سلامت محور، از اصالت آنها اطمینان حاصل شود.

وی اظهار داشت: صرفاً داشتن برچسب اصالت کالا بر روی بسته بندی نشان دهنده اصل بودن کالا نیست و برای تأیید اصالت محصول باید کد ١۶ رقمی پوشیده شده بر روی برچسب را به شماره ‪۲۰۰۰۸۸۲۲‬ پیامک کرده و در صورت دریافت جواب تائید، آن کالا واجد اصالت است.

وی خاطر نشان کرد: مواردی دیده شده، که سودجویان با الصاق برچسب‌های جعلی و یا لیبل های کالاهای مجاز دیگر بر روی محصولات غیر مجاز یا تقلبی مبادرت به فریب مشتریان می‌کنند و بارها مشاهده شده خریداران با دیدن برچسب کنترل اصالت بر روی کالا، اعتماد کرده و از روش یاد شده، استعلام نمی‌کنند که این امر منجر به بروز مشکلات و نهایتاً استفاده از کالای غیر مجاز و تقلبی با برچسب جعلی می‌شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان در ادامه اظهار داشت: به همت اداره نظارت بر فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه در اردیبهشت ماه امسال، هزار و ۸۸۶ عدد کالای آرایشی و بهداشتی قاچاق توقیف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه این میزان کالای قاچاق به ارزش ۱۱۲ میلیون و ۵۳۰ هزار ریال کشف و توقیف شد، اضافه کرد: پرونده واحدهای متخلف برای رسیدگی به مراجع قانونی ذیربط ارسال شده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه