اسیدپاشی پدری روی پسر و عروسش در خلخال+عکس

یار غار نخست وزیر

کمال الملک؛ آغازگر نقاشی مدرن در ایران

گهواره گیلان در پنسیلوانیای آمریکا

محبتی که سرپناه می‌دهد/صاحب خانه هایی که انصاف دارند/مشارکت خودجوش مشاوران املاک رشت با پویش صاحبخانه خوب

گاف دادگاه آمریکایی در حکم توقیف نفتکش ایرانی

آغاز ثبت‌نام سومین آزمون استخدام بخش خصوصی، دانش‌بنیان و فناور+ جزئیات

آیا رتبه‌های برتر کنکور از سربازی معاف می شوند؟

جزئیات جدید درباره ثبت‌نام کارت سوخت/برای پیگیری به پلیس +۱۰ مراجعه نکنید

۳ بازیکن به‌خاطر مسایل مالی از “سپیدرود رشت” جدا شدند

احتمال تجمع چند هزار نفری در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان

وقتی تاوان کش مکش های مدیران اداره دارایی و شهرداری را کارکنان می دهند

کد خبر: 54411 | تاریخ انتشار: ۱۱:۴۵:۳۹ - یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

امام جمعه رشت:

برای اجرای امربه‌معروف کار پلیسی نمی‌کنیم

آیت‌الله رسول فلاحتی عصر شنبه در همایش رستگاران عفاف و حجاب که با حضور گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر استان در سالن شهدای نیروی انتظامی گیلان برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین ویِژگی بندگان خدا عبارت از امر کردن به معروف و نهی کردن از منکر است.
وی به تهاجم‌های انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: نخستین تهاجم انقلاب اسلامی به اردوگاه زر و زور در داخل و خارج بود و امام (ره) از سال ۱۳۴۲ مبارزه علیه حکومت ستم‌شاهی را آغاز کرد.
امام جمعه رشت با بیان اینکه دومین تهاجم انقلاب اسلامی به اردوگاه باطل در سراسر جهان بود، تصریح کرد: سومین تهاجم انقلاب اسلامی به تمام قدرت‌های سلطه‌گر جهان است و این امر موجب شده که دشمن برخورد منفعلانه داشته باشد و در برابر هنجار بر گرفته از انقلاب اسلامی و متن دین، واکنش سریع از خود نشان دهد.
آیت‌الله فلاحتی به تلاش قدرت‌های سلطه‌گر برای خاموش کردن پدیده نورانی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: هزاران سایت علیه شیعه راه‌اندازی کردند ضمن اینکه بیش از ۵۰ مرکز علمی و پژوهشی برای نابودی شیعه در دنیا راه‌اندازی شده است.
وی با تاکید براینکه هر قدر دشمن علیه انقلاب اسلامی جبهه‌گیری کند در مسیر خود استوارتر و معتقدتر می شویم، بیان کرد: دشمن ویران کردن پایه‌های اعتقادی مردم مسلمان به‌ویژه ایران اسلامی را دنبال می‌کند.
نماینده ولی فقیه در گیلان به هزینه میلیاردها دلاری دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی در سراسر دنیا اشاره کرد و یادآور شد: دشمن می‌خواهد زیربناهای اعتقادی ملت ایران را تخریب کند.
آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه هر کدام از آمران به معروف و ناهیان از منکر یک مجاهد در راه خدا هستند، خاطرنشان کرد: هر زخم زبان به آمران به معروف و ناهیان از منکر یک موشک از طرف دشمن محسوب می شود و شما جانبازان انقلاب اسلامی تلقی می‌شوید.
وی به دو راهکار عملیاتی کردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اشاره کرد و افزود: نخستین راهکار فردی است و تمام مردم باید به‌پا خیزند.
امام جمعه رشت دومین راهکار عملیاتی کردن امر به معروف و نهی از منکر را جمعی و اجتماعی دانست و اظهار کرد: راهکار اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر وظیفه حکومت اسلامی است.
آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر جامعه اسلامی را بیمه می‌کند، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر از جایگاه والایی برخوردار است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه آمران به معروف و ناهیان از منکر مایه مباهات هستند، بیان کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر می‌خواهند قانون خدا را در جامعه اسلامی پیاده کنند.
آیت‌الله فلاحتی تمام عبادت‌ها حتی جهاد در راه خدا در مقابل امر به معروف و نهی از منکر را مانند قطره‌ای در دریا دانست و خاطرنشان کرد: اگر نماز در جامعه انسانی و اسلامی اقامه می‌شود و انسان‌ها می‌توانند در آسایش به بندگی خدا بپردازند؛ در سایه امر به معروف و نهی از منکر است.
وی با بیان اینکه یکی از اموری که پس از انقلاب اسلامی مردم را رنج می‌دهد وجود برخی از ناهنجاری‌ها در جامعه است، اظهار کرد: از خدا استمداد می‌طلبیم و کمک می‌خواهیم تا ما را یاری کند تا دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر را پشتیبانی کنیم.
امام جمعه رشت یادآور شد: البته بنا نیست کار پلیسی انجام دهیم و نسبت به غوغاسالاران و بعضی از سیاستمداران بی‌کفایت جریان‌بخشی کنیم بلکه بناست نسبت به امر به معروف و نهی از منکر در راستای اسلام و دستور مراجع تقلید عاقلانه، مدبرانه، هوشمندانه و با سعه صدر عمل شود و این قانون الهی را عملیاتی کنیم.
آیت‌الله فلاحتی با اشاره به بی‌توجهی بعضی از مسئولان نسبت به امر به معروف و نهی از منکر به‌ویژه عفاف و حجاب پس از دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: آنها که می‌خواهند بستر جامعه را لکه‌دار کنند باید بدانند جامعه آرمانی ما استکبار را به زانو درآورده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه