اسیدپاشی پدری روی پسر و عروسش در خلخال+عکس

یار غار نخست وزیر

کمال الملک؛ آغازگر نقاشی مدرن در ایران

گهواره گیلان در پنسیلوانیای آمریکا

محبتی که سرپناه می‌دهد/صاحب خانه هایی که انصاف دارند/مشارکت خودجوش مشاوران املاک رشت با پویش صاحبخانه خوب

گاف دادگاه آمریکایی در حکم توقیف نفتکش ایرانی

آغاز ثبت‌نام سومین آزمون استخدام بخش خصوصی، دانش‌بنیان و فناور+ جزئیات

آیا رتبه‌های برتر کنکور از سربازی معاف می شوند؟

جزئیات جدید درباره ثبت‌نام کارت سوخت/برای پیگیری به پلیس +۱۰ مراجعه نکنید

۳ بازیکن به‌خاطر مسایل مالی از “سپیدرود رشت” جدا شدند

احتمال تجمع چند هزار نفری در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان

وقتی تاوان کش مکش های مدیران اداره دارایی و شهرداری را کارکنان می دهند

کد خبر: 54588 | تاریخ انتشار: ۱۷:۱۴:۴۸ - چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

ریاست کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان رشت:

چرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکنون برای اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گام موثری برنداشته اند؟!

 

حسن ایزدی دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات گیلان در همایش روز تامین اجتماعی که در سالن همایش خانه کارگر تشکیلات گیلان برگزار شد ضمن عرض تبریک روز تامین اجتماعی اظهار داشت : با اینکه مقام معظم رهبری بارها در فرمایشات خود در حمایت از کارگر تاکید نموده اند اما هنوز کارگران از نظر معیشتی کارگران به رفاه نصبی دست پیدا نکرده اند و هنوز حقوق کارگران از نرخ اعلام شده خط فقر پایین تر است .
وی در ادامه با اشاره به عدم اجرای طرح همسان سازی که از سال هشتاد و هشت در مجلس به تصویب رسیده و تا به امروز اجرایی نشده است افزود : خواسته ما از مسولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی اینست که در بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و همچنین بحث سه جانبه گرایی حامی کارگران و بازنشستگان باشند .
وی در ادامه با اشاره به بدهی بیش صد و پنجاه هزار میلیارد تومان دولت به صندوق تامین اجتماعی خاطر نشان ساخت : اگر این بدهی به صندوق پرداخت شود طرح همسان سازی اجرایی میشود .
در ادامه این مراسم ابراهیم یوسف زاده ریاست کانون بازنشستگان شهرستان رشت ضمن اشاره به وضع نامطلوب معیشتی بازنشستگان تامین اجتماعی روز تکریم از بازنشستگان را روز تحریم از بازنشستگان نامید و اذعان داشت : خواسته ما همسان سازی حقوق برای بازنشستگان تامین اجتماعی است که از سال هشتاد و هشت بر زمین مانده است و اجرایی نشده .
وی افزود چرا برای بازنشستگان لشکری و کشوری این طرح پس از تصویب اجرایی شد اما هنوز برای بازنشستگان تامین اجتماعی در حد حرف باقی مانده است .
وی در ادامه ضمن انتقاد ازعملکرد نمایندگان مجلس علی الخصوص سیزده نماینده استان گیلان خاطر نشان ساخت :
چرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکنون برای اجرای این طرح هیچ گام موثری برنداشته اند .
ریاست کانون بازنشستگان شهرستان رشت در خاتمه اظهار داشت : هنوز عده ای از بازنشستگان تامین اجتماعی موفق به دریافت سهام عدالت نشده اند ، خواسته ما از مسولان ذیربط در این حوزه این است تا نسبت به پرداخت سهام عدالت به کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی اقدام نمایند.
در ادامه این مراسم مرضیه مهدوی عضو هییت مدیره کانون بازنشستگان شهرستان رشت و رییس اتحادیه زنان سراسر کشور در خانه کارگر گیلان ضمن انتقاد از عملکرد بیمه تکمیلی آتیه سازان و نبود نظم در پرداخت فاکتورهای مربوطه افزود : متاسفانه بیمه اتیه سازان در این زمینه بسیار ضعیف عمل میکند و مبالغ را بعد از سه ماه به حساب بازنشستگان واریز مینماید .
وی در ادامه خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شد و افزود : چرا این طرح پس از ده سال هنوز اجرایی نشده است ؟
وی در خاتمه سخنان خود در خصوص اشتغال پایدار برای زنان بخصوص زنان سرپرست خانوار تاکید نمود و افزود : اشتغال پایدار برای زنان سرپرست خانوار نسبت به جمعیتشان بسیار پایین است .
در خاتمه آقای حقیقت ریاست کانون بازنشستگان شهرستان لنگرود ضمن انتقاد شدید به عملکرد بیمه آتیه سازان اظهار داشت متاسفانه بیمه آتیه سازان در خصوص واریز مبالغ بیمه تکمیلی به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی بسیار ضعیف عمل میکند و گاها این مبالغ حدود سه تا چهارماه پس از ابلاغ فاکتور پرداخت میشود .
وی در خاتمه افزود : خواسته ما از مسولان کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور اینست تا نسبت به رفع این معضل تدابیر لازم را بیاندیشند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه