اسیدپاشی پدری روی پسر و عروسش در خلخال+عکس

یار غار نخست وزیر

کمال الملک؛ آغازگر نقاشی مدرن در ایران

گهواره گیلان در پنسیلوانیای آمریکا

محبتی که سرپناه می‌دهد/صاحب خانه هایی که انصاف دارند/مشارکت خودجوش مشاوران املاک رشت با پویش صاحبخانه خوب

گاف دادگاه آمریکایی در حکم توقیف نفتکش ایرانی

آغاز ثبت‌نام سومین آزمون استخدام بخش خصوصی، دانش‌بنیان و فناور+ جزئیات

آیا رتبه‌های برتر کنکور از سربازی معاف می شوند؟

جزئیات جدید درباره ثبت‌نام کارت سوخت/برای پیگیری به پلیس +۱۰ مراجعه نکنید

۳ بازیکن به‌خاطر مسایل مالی از “سپیدرود رشت” جدا شدند

احتمال تجمع چند هزار نفری در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان

وقتی تاوان کش مکش های مدیران اداره دارایی و شهرداری را کارکنان می دهند

کد خبر: 54773 | تاریخ انتشار: ۹:۱۵:۵۳ - سه شنبه ۲ مرد ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

تامین مالی بخشی از هزینه‌های شهرداری با امضای قرارداد دو پروژه سرمایه گذاری

نشست هم اندیشی ناصر حاج محمدی شهردار رشت با علی اصغر اسدی مدیر کل ثبت اسناد و املاک گیلان برگزار شد.

در این نشست ناصر حاج محمدی شهرداری را خانه دوم شهروندان عنوان کرد و بیان داشت: اداره صحیح شهرداری مستلزم همراهی و همکاری تمامی دستگاههای اجرایی استان به عنوان مکمل شهرداری است.

شهردار رشت ضمن اظهار خرسندی از تلاش دستگاه‌های اجرایی استان بخصوص ثبت اسناد در دستیابی به حقوق عمومی و حقوق شهروندی گفت: از بیست روز گذشته تا کنون انعقاد دو پروژه سرمایه گذاری در شهر رشت به سرانجام رسیده و این دو پروژه بخش عظیمی از مشکلات مالی شهرداری را مرتفع خواهد کرد.

شهردار رشت با تاکید بر ضرورت استفاده از شهرداری از افراد با تجربه در زمینه املاک و تملک زمین در سطح شهر خاطرنشان کرد: در تمام دنیا بخشی از امور و تامین منابع مالی شهرداری ها از طریق اجاره املاک صورت می گیرد. اگر شهرداری امروز املاکی از آن خود برای اجاره داشت برای پرداخت حقوق پرسنل امروز با مشکل مواجه نمی شد و نیازمند استفاده از منابع مالی همچون مالیات بر ارزش افزوده نمی بود.

در ادامه حاج محمدی به تصویب قانون تعیین تکلیف اراضی و ساختمان فاقد سند ( نسقی) اشاره نمود و افزود: نظر به ماده ۱۴۷ قانون ما به عنوان متولیان امر مالکیت زمین و املاک باید با مشاوره حقوق دانان و برگزاری نشست های هدفمند با مشاوران زبده مربوطه مسائل را نظامند و حل و فصل کنیم.

معاون مالی اقتصادی شهرداری رشت با تاکید بر اینکه همکاری اداره ثبت اسناد و املاک با شهرداری سبب احصاء املاک شهرداری خواهد شد، تصریح کرد: شهرداری رشت امروز املاکی سوخت شده زیادی دارد که به شدت درپی تعیین تکلیف آنهاست و اگر اداره ثبت اسناد و املاک اجازه دهد با تلاش تیم متخصص از سوی شهرداری و ارائه صورت جلسه تفکیکی ثبت اسناد به شهرداری، بخش عظیمی از املاک شهرداری شناسایی و باز پس گرفته شود.

مریم گل احضار با اشاره به تمایل سرمایه گذاران متعدد در شهر رشت برای سرمایه گذاری خاطرنشان کرد: تعدادی از سرمایه گذاران تمایل به سرمایه گذاری در احداث پارکینگ های طبقاتی دارند اما مسئله تملک زمین یکی از مشکلات این سرمایه گذاران است.

علی اصغر اسدی از ضرورت اختصاص باکس مخصوص شهرداری برای بایگانی اسناد شهرداری در اداره ثبت اسناد یادآور شد: تشکیل کار گروه شناسایی املاک و داشتن زبان مشترک توسط شهرداری و ثبت اسناد و املاک می تواند ما را در دستیابی به اهداف توسعه ای مشترک شهرداری و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یاری دهد.

وی سرمایه گذاری در شهر رشت را یک موضوع مکان محور دانست و افزود: سرمایه، سرمایه گذار ریشه در زمین دارد لذا با توجه به لغزش ها و تجاوزات و تعارصات به وجود آمده از زمان گذشته، تا مالکیت زمینها به اثبات نرسد، احداث غیرقانونی املاک و تجاوز های بی رویه نیز در این زمینه ادامه خواهد داشت.

اسدی با اشاره به راه اندازی سامانه شمیم و تکمیل بانک کاداستر در ثبت اسناد گفت: در حال حاضر پروانه های ساختمانی با استفاده از این سامانه صادر می شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه