اسیدپاشی پدری روی پسر و عروسش در خلخال+عکس

یار غار نخست وزیر

کمال الملک؛ آغازگر نقاشی مدرن در ایران

گهواره گیلان در پنسیلوانیای آمریکا

محبتی که سرپناه می‌دهد/صاحب خانه هایی که انصاف دارند/مشارکت خودجوش مشاوران املاک رشت با پویش صاحبخانه خوب

گاف دادگاه آمریکایی در حکم توقیف نفتکش ایرانی

آغاز ثبت‌نام سومین آزمون استخدام بخش خصوصی، دانش‌بنیان و فناور+ جزئیات

آیا رتبه‌های برتر کنکور از سربازی معاف می شوند؟

جزئیات جدید درباره ثبت‌نام کارت سوخت/برای پیگیری به پلیس +۱۰ مراجعه نکنید

۳ بازیکن به‌خاطر مسایل مالی از “سپیدرود رشت” جدا شدند

احتمال تجمع چند هزار نفری در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان

وقتی تاوان کش مکش های مدیران اداره دارایی و شهرداری را کارکنان می دهند

کد خبر: 54790 | تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲:۲۸ - سه شنبه ۲ مرد ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

بهره برداری از سامانه های الکترونیکی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

شادمان نعمتی  از بهره برداری سامانه های الکترونیکی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت گسترش پژوهش های سلامت محور خبر داد و گفت: به منظور مدیریت منابع و ایجاد فضای فیزیکی مناسب در کتابخانه های دانشگاه، پایان نامه های الکترونیکی دانشجویان، جایگزین پایان نامه های چاپی شده است.

وی با بیان این که در عصر جدید، کشورهای توسعه یافته با کنار گذاشتن تدریجی شیوه سنتی مبتنی برکاغذ و مبادله فیزیکی اسناد، به شیوه های الکترونیک روی آورده اند،اظهار کرد: متعاقب این امر دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در راستای حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم و به عنوان دوستدار محیط زیست، با الکترونیکی کردن پایان نامه های دانشجویی از قطع شدن حدود ۲۰ اصله درخت در سال جلوگیری می کند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: فایل دیجیتالی پایان نامه های دانشجویان قابلیت بازیابی و جستجو دارد و متن کامل آن در اختیار کتابخانه مرکزی دانشگاه و کتابخانه های دانشکده های مربوطه قرار می گیرد و در دسترس اعضا کتابخانه است.

وی با اشاره به اینکه سامانه کتابخانه دیجیتال دانشگاه نیز با هدف تقویت پژوهش و ارتقا آموزش در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه راه اندازی شده است، افزود: وب سایت کتابخانه دیجیتال، با ماموریت اصلی فراهم سازی بستری مناسب برای تسهیل و بهینه سازی سازماندهی منابع الکترونیکی و با هدف تقویت پژوهش و ارتقا آموزش ایجاد شده است.

نعمتی تصریح کرد: بستر ارایه منابع الکترونیکی مشترک وزارت بهداشت و سایر منابع الکترونیکی، راهنماها و کارگاه های آموزشی مرتبط با منابع الکترونیک جهت سهولت و تسریع دسترسی کاربران دانشگاه ایجاد شده است و سامانه مذکور توسط واحد مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی(کتابخانه مرکزی) مدیریت می شود.

وی در پایان یاد آور شد: تمام بروندادهای علمی دانشگاه اعم از مقالات انگلیسی و فارسی، پایان نامه ها، خلاصه مقالات کنگره ها و … در سایت Repository دانشگاه به آدرس: http://dspace.gums.ac.ir / که اخیرا تشکیل و تکمیل شده است قابل دریافت می باشد و پژوهشگران با مراجعه به این سایت می توانند مستندات علمی همکاران خود در دانشگاه علوم پزشکی گیلان را رویت کرده و از آنها در نوشتار و تولیدات علمی خود استفاده کنند تا میزان رویت پذیری و نیز استناد به مدارک علمی دانشگاه ارتقا یابد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه