پشت پرده بقای پراید در اقتصاد ایران

قبل از خرید آب معدنی به برچسب روی آن دقت کنید!

خبرهای داغ سخنگوی وزارت خارجه از دیدار روحانی با ترامپ تا گام چهارم هسته‌ای

گزارش تصویری جلسه شورای معاونین شهرداری با حضور شهردار رشت

شبنم نعمت زاده با ظاهر متفاوت پای میز محاکمه رفت

میزان وقوع سرقت در گیلان ۶۸ درصد افزایش یافت

خبر خوش برای تاکسیران‌ها

بالستیک‌های دریایی ایران ۲ هزار کیلومتری شدند

سه دستگاه آمبولانس دارای سردخانه سیار در رشت به کارگیری شد

سامانه پیش فروش خودرو راه اندازی می شود

آیین رونمایی از مجموعه داستان های گیلان (به کوشش پرویز فکرآزاد) در خانه فرهنگ گیلان برگزار می شود

گزارش یک طرفه برنامه شبکه باران درباره انتخابات هیات کاراته گیلان

کد خبر: 55299 | تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵:۲۱ - پنجشنبه ۱۸ مرد ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

سهم صادرات گیلان به ۹۲۱ هزار تن رسید

فرهاد دلق‌پوش صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان در رشت اظهار داشت: سهم استان گیلان در تولید ثروت در حوزه صنعت ۵۳٫۳ درصد، در بخش معدنی نیم درصد و ۴۶٫۲ درصد سهم ارزش افزوده این استان است و رتبه نخست کشوری در زمینه رونق تولید در سال ۹۶ را کسب کردیم.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان گفت: سهم اشتغال استان گیلان در بخش صنعت و معدن نسبت به کل کشور ۲٫۴ درصد است که برای ۳۴۲ هزار نفر در استان اشتغال ایجاد شده است که این آمار در کشور ۹ میلیون و ۲۵۸ هزار نفر است.

وی با اشاره به اینکه سهم اشتغال گیلان در بخش صنعت ۳٫۷ درصد نسبت به کشور است گفت: ۲ هزار و ۹۴۸ واحد صنعتی فعال در گیلان وجود دارد که حجم سرمایه‌گذاری در آن ۷۵ هزار و ۹۷۱ میلیارد ریال است و برای ۸۲ هزار نفر شغل ایجاد شده است.

دلق‌پوش با بیان اینکه سهم استان گیلان در واحدهای صنعتی ۳ درصد و ۲٫۵ درصد سهم سرمایه‌گذاری در کشور است خاطرنشان کرد: هزار و ۳۹۴ طرح با پیشرفت ۱۰ تا بیش از ۸۰ درصد با سرمایه‌گذاری حدود ۱۵۴ میلیون تومان در دست اجرا هستند.

وی به ساختار فعالیت‌های بازرگانی گیلان اشاره کرد و گفت: ۶۳۲ کارت‌ بازرگانی فعال در گیلان در سال گذشته صادر شدند و ۱۸۹ واحد صنفی فعال در استان وجود دارد و سهم اشتغال استان در کشور در حوزه بازرگانی نیز ۴ درصد است.

دلق‌پوش با بیان اینکه سهم صادرات استان گیلان در سال گذشته ۹۲۱ هزار تن بود تصریح کرد: این صادرات با ارزش افزوده ۴۶۵ میلیون دلاری برای کشور است و نسبت به سال ۹۶، ۷۰ درصد از نظر وزنی و ۳۲ درصد ارزشی رشد داشت.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان عنوان کرد: ۵۱۴ واحد بزرگ و کوچک سلولزی در استان گیلان با سرمایه‌گذاری ۱۷ هزار و ۸۹۰ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای بیش از ۹ هزار نفر فعالیت دارند.

دلق‌پوش با بیان اینکه ۱۵۵ واحد در زمینه محصولات نساجی و پوشاک در گیلان وجود دارد خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰ هزار نفر در گیلان در حوزه نساجی و پوشاک فعالیت دارند که این آمار در کشور رتبه ۶ را برای گیلان به ارمغان آورد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه