اسیدپاشی پدری روی پسر و عروسش در خلخال+عکس

یار غار نخست وزیر

کمال الملک؛ آغازگر نقاشی مدرن در ایران

گهواره گیلان در پنسیلوانیای آمریکا

محبتی که سرپناه می‌دهد/صاحب خانه هایی که انصاف دارند/مشارکت خودجوش مشاوران املاک رشت با پویش صاحبخانه خوب

گاف دادگاه آمریکایی در حکم توقیف نفتکش ایرانی

آغاز ثبت‌نام سومین آزمون استخدام بخش خصوصی، دانش‌بنیان و فناور+ جزئیات

آیا رتبه‌های برتر کنکور از سربازی معاف می شوند؟

جزئیات جدید درباره ثبت‌نام کارت سوخت/برای پیگیری به پلیس +۱۰ مراجعه نکنید

۳ بازیکن به‌خاطر مسایل مالی از “سپیدرود رشت” جدا شدند

احتمال تجمع چند هزار نفری در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان

وقتی تاوان کش مکش های مدیران اداره دارایی و شهرداری را کارکنان می دهند

کد خبر: 55488 | تاریخ انتشار: ۱۱:۴۳:۳۳ - چهارشنبه ۲۴ مرد ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

جمع‌آوری سیستم اخذ عوارض فعلی در رودبار حتمی است

« وعده انتقال عوارضی امام‌زاده هاشم به پاچنار، به کجا رسید؟» یکی از عناوینی بود که توسط مخاطب در سامانه فارس من ثبت شد.

مخاطب در ثبت این سوژه مطرح کرده بود که « احداث ایستگاه عوارضی امام‌زاده هاشم به‌نوعی شهرستان رودبار را به دو قسمت تبدیل کرد و موجب نارضایتی بسیاری از بومی‌های منطقه، مردم شهرستان و استان گیلان شد به‌موجب آن بسیاری از مسؤولین در دوره‌ها و رده‌های مختلف مدیریتی، برای انتقال عوارضی از امام‌زاده هاشم به پاچنار لوشان ورودی استان گیلان وعده دادند اما سرانجام این موضوع در وعده باقی ماند. از مسئولین ذی‌ربط انتظار پیگیری و پاسخگویی نسبت به عدم تحقق وعده به‌ویژه موضوع مذکور را داریم.»

جمع‌آوری سیستم اخذ عوارض فعلی در رودبار حتمی است

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناعادلانه بودن پرداخت عوارض توسط شهروندان رودباری در محور رودبار J رشت اظهار کرد: پیگیر مطالبه مردم در خصوص مشکلات حوزه پرداخت عوارض در آزادراه رودبار- رشت هستم.

منوچهر جمالی با بیان اینکه سیستم دریافت عوارض از محل فعلی حتماً جمع‌آوری می‌شود، افزود: علیرغم جمع‌آوری حتمی سیستم اخذ عوارض در محور آزادراه رودبار-رشت دولت به‌طورکلی دریافت عوارض به‌صورت الکترونیکی را مطرح کرده است.

وی با بیان اینکه ما به‌عنوان نماینده مردم در مجلس در صورت انتقال سیستم جمع‌آوری اخذ عوارض به ابتدای لوشان و همچنین الکترونیکی شدن اخذ عوارض پیشنهاد‌هایی را ارائه داده‌ایم، گفت: ما مجوز انتقال محل اخذ عوارض را از وزارت راه و شهرسازی گرفته‌ایم اما با احتمال الکترونیکی شدن دریافت عوارض الکترونیکی در محورهای مواصلاتی آزادراه‌ها مشکل دریافت پرداخت عوارض توسط شهروندان رودباری زودتر و با دقت بیشتری حل می‌شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با بیان اینکه نمی‌توان جلو اراده راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای را در خصوص الکترونیکی کردن دریافت عوارض گرفت، افزود: مقابل قانون و اراده قانونی دولت مگر خلاف قانون باشد، نمی‌توان ایستاد هرچند دولت با الکترونیکی کردن اخذ عوارض در تلاش است تا دریافتی‌های خود را از مردم دقیق‌تر و مشکلات مردم را مرتفع کند.

سامانه اخذ الکترونیکی عوارض به لوشان منتقل شود

دادستان رودبار نیز چندی پیش از ممنوعیت اخذ عوارضی از شهروندان شهرستان رودبار در استفاده از آزادراه خبر داد و اظهار کرد: از اول شهریور سال جاری اخذ هرگونه عوارض از مردم شهرستان رودبار ممنوع بوده و در صورت مشاهده، عمل آن‌ها مشمول جرم تحصیل مال از طریق نامشروع است.

هادی بشری با اشاره به جانمایی نامناسب عوارضی در امام‌زاده هاشم افزود: تأمین و  احداث راه و جاده جهت عبور و مرور آحاد مردم و وسایل نقلیه از وظایف ذاتی وزارت راه است اما متأسفانه در سالیان اخیر بنا بر دلایلی با توجه به جانمایی اشتباه، به‌جای استقرار ایستگاه اخذ عوارضی در ورودی استان گیلان، بدون در نظر گرفتن شهرستان رودبار این عوارضی در ورودی کلان‌شهر رشت قرار گرفت.

بشری با اشاره به الکترونیک شدن اخذ عوارضی در  سراسر  کشور بیان کرد: وزارت راه  ایستگاه اخذ عوارض الکترونیک را در داخل شهرستان نصب‌کرده، این در حالی است که این دستگاه‌ها می‌بایست در ورودی شهرستان (لوشان)، نصب می‌شد که در این راستا هم در حق مردم شهرستان اجحاف شده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه