همایش نوجوان <خط قرمزهای من >برای اولین بار در گیلان برگزار می شود

پنج مهارت ضروری جدید برای خبرنگاران رسانه‌های امروز

مسیر صلح در خاورمیانه خون‌آلود

توسعه پایدار از خود ما آغاز می شود

اشرافی گری در شهرداری رشت/ رهن میلیاردی منزل برای ناصر حاج محمدی

بارندگی‌های اخیر ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت در گیلان برجای گذاشت

گزارش تصویری از اشتیاق زائران کربلای معلی در آستانه اربعین حسینی

مددکاران با پتانسیل مضاعف می بایست بستر آزادی مددجویان را در چارچوب قوانین فراهم آورند

نخستین کتابخانه مدرسه گیلان در بندر انزلی افتتاح شد

از مسئول کتابخانه عمومی گویا و بریل خاتم الانبیاء(ص) رشت و کتابخوانان برتر تجلیل شد

ایجاد کتابخانه عمومی ویژه نابینایان در گیلان

روح الله زم از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه قرار داشت

کد خبر: 56047 | تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴:۴۹ - دوشنبه ۱۲ شهر ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

نماینده ولی فقیه در گيلان:

خودزنی میان مسئولان آسیب را متوجه گیلان می کند

آیت الله رسول فلاحتی در مراسم تکریم و معارفه استاندار گیلان، با اشاره به نزدیکی این استان به پایتخت، اظهار کرد: منابع انسانی و منابع غیر انسانی دو ویژگی سعادت زا برای گیلان است.

وی وجود شخصیت های مدیر و کارآفرین و تجربه دار بومی و غیر بومی را از جمله منابع انسانی گیلان دانست و افزود: گیلان از دریا و ساحل و جلگه و کوه برخوردار است و این ظرفیت ها در بخش منابع غیر انسانی می تواند نقش اثرگذاری برای رشد و توسعه همه جانبه منطقه داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به روایات، پیامبر اسلام(ص) را آشکارکننده گنجینه های پنهان درون انسان ها دانست و عنوان کرد: این قوه درونی انسان است که می تواند دنیای پیرامونش را سعادتمند کند و او را به سرمنزل مقصود برساند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه گیلان در طول تاریخ شخصیت های علمی و فرهنگی و دینی برجسته را پرورش داده است، گفت: امروز نیز گیلان همان درون زایی را واجد است، اما باید ضعف ها را پیدا کنیم و بی تردید یکی از این نقاط ضعف عدم وحدت رویه میان نیروهای مسئول و مدیر و کارآمد است.

وی از برگزاری بیش از ۹۰۰ جلسه و نشست مشترک با مدیران و متولیات استانی و شهرستانی استان خبر داد و اضافه کرد: اگر وحدت رویه میان مسئولان وجود داشته باشد شاهد رشد و شکوفایی خواهیم بود و نابسامانی های موجود به واسطه خلل ها و ریزش هاست.

آیت الله فلاحتی با تصریح بر اینکه وحدت رویه در مرکز استان و شهرستان ها در حال شکل گیری است، متذکر شد: فرهنگ گیلان بعد از اسلام آمیخته با نجابت و معرفت مردمان این دیار شده و از ساختارهای فرهنگی مطلوبی برخوردار هستیم لذا آن چیزی که آسیب ها را متوجه ما می کند، خودزنی میان مسئولان است، یعنی به جای جبران نقایص یکدیگر آنها را کشف و آشکار کنیم.

وی وحدت رویه و در کنار هم بودن را شرط تعالی فرهنگ و اقتصاد و سیاست دانست و اظهار کرد: امروز همکاری و معاونت همه مسئولان فارغ از گرایش های فکری و جناحی یک امر ضروری و لازمه تعالی است.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه