همایش نوجوان <خط قرمزهای من >برای اولین بار در گیلان برگزار می شود

پنج مهارت ضروری جدید برای خبرنگاران رسانه‌های امروز

مسیر صلح در خاورمیانه خون‌آلود

توسعه پایدار از خود ما آغاز می شود

اشرافی گری در شهرداری رشت/ رهن میلیاردی منزل برای ناصر حاج محمدی

بارندگی‌های اخیر ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت در گیلان برجای گذاشت

گزارش تصویری از اشتیاق زائران کربلای معلی در آستانه اربعین حسینی

مددکاران با پتانسیل مضاعف می بایست بستر آزادی مددجویان را در چارچوب قوانین فراهم آورند

نخستین کتابخانه مدرسه گیلان در بندر انزلی افتتاح شد

از مسئول کتابخانه عمومی گویا و بریل خاتم الانبیاء(ص) رشت و کتابخوانان برتر تجلیل شد

ایجاد کتابخانه عمومی ویژه نابینایان در گیلان

روح الله زم از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه قرار داشت

کد خبر: 56115 | تاریخ انتشار: ۱۳:۱۹:۴۷ - چهارشنبه ۱۴ شهر ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

خداحافظی با قبوض کاغذی برق

بنابر مصوبه دولت، از ابتدای مهرماه مشترکان برق صورت حساب و میزان مصرف خود را، از طریق پیامک دریافت می‌کنند و قبوض کاغذی جای خود را به پیامک خواهد داد.
زمزمه‌های حذف قبوض کاغذی در اواخر پاییز سال گذشته، توسط محمدجوادآذری جهرمی وزیر فناوری ارتباطات مطرح شد و وزیر جوان اعلام کرد در صورت حذف قبوض کاغذی آب، برق، تلفن و کاغذ ضمن صرفه جویی ۱۵۰۰ میلیارد تومان، می‌توان کار‌های بزرگی را برای مردم انجام داد.
بنابر آمار‌های موجود، هزینه چاپ قبض برای ۳۵ میلیون کنتور برق و همین تعداد کنتور آب به علاوه ۲۰ میلیون کنتور گاز بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود که در صورت فراهم بودن دولت الکترونیک با صدور الکترونیکی تمام قبوض، هزینه‌های جاری دولت را کاهش می‌دهد.

در راستای کاهش هزینه‌های دولت و استفاده از ظرفیت‌های دولت الکترونیک، طرح ملی قبض سبز در خرداد ماه امسال توسط رضا اردکانیان وزیر نیرو رونمایی شدو شروع این طرح با حذف قبوض کاغذی برق آغاز شده و قرار است به مرور زمان قبض کاغذی آب و گاز و تلفن نیز حذف شود و اطلاعات آن از طریق پیامک و سایر سرویس‌های مجازی اعلام شود.

۴۸ ساعت تا پایان مهلت ثبت نام برای حذف قبوض کاغذی
حسین صبوری مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در گفتگو با خبرگزاری میزان با اشاره به حذف قبوض کاغذی اظهار کرد: ۴۸ ساعت تا پایان مهلت ثبت نام برای حذف قبوض کاغذی برق زمان باقی مانده و تاکنون اطلاعات بیش از ۸۴ درصد مشترکان درسامانه به ثبت رسیده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با بیان اینکه ۱۶ درصد از مشترکان هنوز برای ثبت نام اطلاعات خود اقدامی نکرده اند، تصریح کرد:تاکنون ۱۲ استان از جمله سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، خراسان‌جنوبی، یزد، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، خراسان‌رضوی و چند شهر دیگر بیش از ۹۰ درصد مشترکان اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند و قبوض کاغذی در این مناطق به طور کامل حذف شده است.
صبوری افزود: مشترکان تهرانی که هنوز موفق یه ثبت نام نشده اند، می‌توانند با ارسال شناسه قبض به سرشماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ شماره خود را در سامانه مربوطه ثبت و سپس قبوض خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند.

وی تاکید کرد: با اطلاع رسانی‌های صورت گرفته از ابتدای مهرماه هیچ قبض کاغذی برقی در تهران توزیع نمی‌شود و افرادی که اطلاعات خود را ثبت نکنند، نمی‌توانند صورتحساب خود را پرداخت کنند.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اشاره به اهداف این طرح بیان کرد: سالانه ۱۲ هزار درخت برای تهیه قبوض کاغذی قطع می‌شود که با حذف قبوض کاغذی و صرفه‌جویی در این زمینه قرار است برای ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در مناطق محروم وسایل آموزشی تهیه شود.

وی خاطر نشان کرد: مشترکان بعد از حذف قبوض کاغذی برای دریافت ریز جزئیات می‌توانند به سایت شرکت توزیع برق مراجعه کنند و در صورت نیاز صورت حساب خود را چاپ کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه