همایش نوجوان <خط قرمزهای من >برای اولین بار در گیلان برگزار می شود

پنج مهارت ضروری جدید برای خبرنگاران رسانه‌های امروز

مسیر صلح در خاورمیانه خون‌آلود

توسعه پایدار از خود ما آغاز می شود

اشرافی گری در شهرداری رشت/ رهن میلیاردی منزل برای ناصر حاج محمدی

بارندگی‌های اخیر ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت در گیلان برجای گذاشت

گزارش تصویری از اشتیاق زائران کربلای معلی در آستانه اربعین حسینی

مددکاران با پتانسیل مضاعف می بایست بستر آزادی مددجویان را در چارچوب قوانین فراهم آورند

نخستین کتابخانه مدرسه گیلان در بندر انزلی افتتاح شد

از مسئول کتابخانه عمومی گویا و بریل خاتم الانبیاء(ص) رشت و کتابخوانان برتر تجلیل شد

ایجاد کتابخانه عمومی ویژه نابینایان در گیلان

روح الله زم از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه قرار داشت

کد خبر: 56973 | تاریخ انتشار: ۱۳:۰۱:۰۱ - سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

موج گرانی به جان خودروهای سایپا افتاد

خودروهای سایپا امروز در گرانی از ایران خودرویی‌ها جلو زده‌اند. طوری که تقریبا تمام خودروهای سایپا امروز در بازار با افزایش قیمت روبرو هستند و تا یک میلیون تومان گران شده‌اند. محصولات ایران خودرو هم امروز عموما آرام گرفته و چند مورد افزایش و کاهش قیمت در بین آنها اتفاق افتاده است.

قیمت روز محصولات سایپا در بازار امروز سه‌شنبه ۱۶ مهر ۹۸
خودرو‌های سایپا امروز یک دست روند افزایشی به خود گرفته‌اند و همگی با گرانی به استقبال بازار آمده‌اند. تیبا صندوق‌دار در بازار ۲۰۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده و به ۴۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب کارخانه برای این محصول حدود شش میلیون ارزان‌تر و ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته می‌شود. تیبا ۲ افزاش قیمت کمتری دارد. این محصول در حد ۱۰۰ هزار تومان نسبت به دیروز گران شده و در بازار ۵۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. ساینا هم در ادامه روند روز‌های گذشته با افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی روبرو شده و به ۵۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است. بیشترین افزایش قیمت در بین خودرو‌های سایپا به کوییک دنده‌ای اختصاص دارد و این محصول حدود یک میلیون افزایش قیمت را تجربه می‌کند. قیمت روز کوییک دنده‎‌ای در بازار حدود ۶۳ میلیون تومان است.

قیمت روز پراید امروز سه‌شنبه ۱۶ مهر ۹۸
امروز پراید دوباره روند افزایش قیمت در پیش گرفته. پراید سایپا ۱۳۱ امروز حدود ۸۰۰ هزار تومان گران شده و با قیمت ۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. پراید هاچ‌بک یا همان سایپا ۱۱۱ افزایش قیمت کمتری دارد. این محصول با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی به بازار آمده و امروز ۴۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود. پراید وانت هم شرایطی تقریبامشابهی دارد و با افزایش ۳۰۰ هزار تومانی به ۴۴ میلیون تومان رسیده است.

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز سه‌شنبه ۱۶ مهر ۹۸
محصولات ایران خودرو بعد از گرانی پرسرعت روز گذشته، امروز به آرامش نسبی رسیده‌اند. چند مورد افزایش قیمت و چند مورد کاهش قیمت در بین محصولات این کارخانه اتفاق افتاده و اغلب آن‌ها سرجایشان ثابت مانده‌اند. برای مثال امروز سمند LX در بازار بدون تغییر نسبت به روز گذشته با قیمت ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که تقریبا ۱۰ میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است. سمند EF۷ اختلاف بیشتری با کارخانه پیدا کرده. هرچند نسبت به روز گذشته ثابت مانده و ۸۵ میلیون تومان فروخته می‌شود، اما افزایش قیمت چند روز اخیر باعث شده اختلاف قیمت سمند EF۷ با کارخانه به حدود ۱۵ میلیون تومان برسد.

امروز پژو ۴۰۵ GLX به افزایش قیمت خود ادامه می‌دهد. این محصول امروز هم ۳۰۰ هزار تومان دیگر گران شده و به ۷۳ میلیون تومان رسیده است. البته دیگر انواع پژو ۴۰۵، آن را همراهی نمی‌کنند. امروز پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز در بازار مثل دیروز ۷۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود و پژو ۴۰۵ SLX روی ۸۱ میلیون ثابت مانده. باید توجه داشته باشید ایران خودرو قیمت پژو ۴۰۵ SLX را در طرح‌های فروش ۶۸ میلیون تومان در نظر می‌گیرد که حدود ۱۳ میلیون کمتر از قیمت بازار است.

رانا امروز گرانی روز گذشته را تا حدودی جبران کرده است و از معدود محصولات ایران خودرو است که با کاهش قیمت روبرو شده. رانا امروز حدود یک میلیون ارزان شده و با قیمت ۷۷ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. دنا پلاس توربو هم وضعیت مشابهی دارد. قیمت این ماشین امروز حدود یک میلیون نسبت به روز گذشته پایین آمده و به ۱۶۴ میلیون تومان رسیده. در طرف مقابل دیگر مدل‌های دنا با افزایش قیمت به استقبال بازار آمده‌اند. دنا تیپ ۲ حدود یک میلیون تومان دیگر گران شده و ۱۱۳ میلیون خرید و فروش می‌شود. دنا پلاس هم با افزایش قیمت یک میلیونی روی رقم ۱۲۶ میلیون تومان ایستاده.

پژو ۲۰۶ بعد از چند روز افزایش قیمت، کمی آرام گرفته است. امروز پژو ۲۰۶ تیپ ۲ بدون تغییر نسبت به روز گذشته باقی مانده و با قیمت ۷۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار فروخته می‌شود که ۱۱ میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است. اختلاف قیمت بازار و کارخانه درباره پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به اوج خود می‌رسد. با اینکه قیمت مصوب این محصول حدود ۷۹ میلیون تومان اعلام شده، اما فعالان بازار خودرو آن را ۱۶ میلیون گران‌تر و معادل ۹۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌کنند. پژو ۲۰۶ صندوق‌دار هم امروز مثل روز گذشته روی ۹۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ایستاده و فعلا افزایش یا کاهش قیمت ندارد. از طرف دیگر پژو پارس هم وضعیت مشابهی در بازار خودرو تجربه می‌کند. این محصول مثل دیروز روی ۹۱ میلیون تومان ایستاده و تقریبا ۱۳ میلیون بیشتر از نرخ مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود.

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز سه‌شنبه ۱۶ مهر ۹۸
محصولات مدیران خودرو امروز هم مثل روز‌های گذشته سر جایشان ثابت ایستاده‌اند. قیمت روز MVM X33 در بازار حدود ۲۱۵ میلیون تومان قیمت دارد و تقریبا ۲۱ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود. به طور کلی مدیران خودرو قیمت محصولاتش را بالاتر از بازار در نظر می‌گیرد و این مورد محدود به MVM X33 نیست. برای مثال MVM X22 دنده‌ای در بازار همچنان ۱۵۲ میلیون تومان است و حدود ۱۰ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود. MVM X22 اتوماتیک هم وضعیت مشابهی دارد و روی ۱۸۰ میلیون تومان ایستاده. باید توجه داشته باشید که شرکت مدیران خودرو قیمت این محصول را حدود ۱۵ میلیون تومان گران‌تر و حدود ۱۹۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌کند. در آخر MVM ۳۱۵ هاچ‌بک در بازار همچنان ۱۲۰ میلیون تومان است و حدود ۲۰ میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود.

قیمت محصولات کرمان موتور امروز سه‌شنبه ۱۶ مهر ۹۸
قیمت انواع جک از سری محصولات کرمان موتور امروز ثابت مانده. جک J۴ در بازار مثل روز گذشته ۱۳۵ میلیون تومان است و این در حالی است که کارخانه کرمان موتور، قیمت این محصول را در طرح‌های فروش حدود ۱۵ میلیون گران‌تر و معادل ۱۵۰ میلیون تومان در نظر می‌گیرد. جک S۳ وضعیت مشابهی دارد. طوری که کارخانه آن را ۲۱۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌کند، اما با بودجه ۱۸۴ میلیونی می‌توان آن را از بازار خرید.اختلاف قیمت بازار و کارخانه برای جک S۵ به اوج خود می‌رسد. طوری که این خودرو در بازار با قیمت ۲۵۹ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود، اما کارخانه آن را ۴۰ میلیون تومان گران‌تر می‌فروشد. کرمان موتور قیمت مصوب جک S۵ را در طرح‌های فروش معادل ۲۹۹ میلیون تومان در نظر می‌گیرد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه