خبر بانک مرکزی درباره تراکنش‌ های تا سقف ۱۰۰ هزار تومان

متهم پرونده سکه ثامن تبعید شد

تفاهم نامه توانمندسازی منابع انسانی با همکاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور امضاء شد

رشت میزبان مسابقات بین المللی وزنه برداری

شیرهای تولیدی در گیلان به سم آفلاتوکسین آلوده نیستند / مردم نگران نباشند

گروهی از جوانان رشتی در حرکتی خودجوش و جهادی دوشادوش دیگر هموطنان خود به کمک سیل زدگان شریف سیستان و بلوچستان شتافتند

بازدید شهردار رشت از روند ساخت سوله های پردازش زباله در شرکت کود آلی

بازدید شهردار رشت از روند ساخت تصفیه خانه شیرابه سراوان

تجمع کارمندان دانشکده سما واحد رشت در اعتراض به کاهش حقوق ماهانه

شرکت نکردن در لیگ قهرمانان کار درستی نیست

همه آقازاده‌های اوین نشین/ کدام دانه درشت‌ها در زندان هستند؟

سهم هر ایرانی از کارت بانکی

کد خبر: 57053 | تاریخ انتشار: ۹:۱۹:۴۹ - شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

آیا اعضای شورای رشت اندیشیده‌اند؛

مهمترین نماد عملکرد شورای پنجم شهر رشت چیست؟

با مروری به فعالیت پنج دوره‌ی شورا پس از تشکیل این نهاد که باید پایگاه و جایگاه مردمی داشته باشد، می‌توان قدری به مقایسه‌ی عملکردی دوره‌های پیشین با شورای پنجم پرداخت.
نخستین دوره‌ی شورا که در فضای بازتر سیاسی جامعه شکل گرفت در رشت منشای اثر بسیاری برای شهر بود و شهروندان رشت از آن خاطره‌یی زیبا در ذهن دارند.
ساخت نماد مشروطه در خیابان پرستار، ساخت تندیس در گوشه و کنار شهر از تندیس شاعر نامدار گیلان شیون فیومنی در سبزه‌میدان گرفته تا قهرمان گیلانی المپیک محمود نامجو و… هنوز در جای جای این شهر می‌درخشد و نشانه‌هایی از شورای دوره‌ی اول است.
شورای دوم هم تلاش کرد دنباله‌رو شورای اول در زمینه‌ی موضوعات فرهنگی باشد و برخی برنامه‌های فرهنگی را سامان داد از جمله بازسازی مزار دکتر حشمت و توجه به محلات قدیمی شهر از جمله ساغریسازان و سلیمانداراب.
شورای سوم شهر رشت نیز علی‌رغم حرف و حدیثهایی که در باره‌ی آن وجود دارد به شورای ساخت تقاطع غیرهمسطح و پلهای زیرگذر و روگذر رشت معروف است به طوری که همه‌ی تقاطعهای غیرهمسطح رشت در شورای سوم رقم خورده است.
شورای چهارم رشت نیز با وجود همه‌ی اختلافات با یکه‌تازی دکتر ثابت‌قدم توانست نام پیاده‌راه را در کارنامه‌ی خود ثبت کند و اجرای پارکهای محلی، ساخت آبنماها و بهسازی پیاده‌روها را از خود به یادگار بگذارد.
با همه‌ی این موارد با توجه به اینکه کمتر از دو سال از عمر شورای پنجم شهر رشت باقی مانده، پرسش اساسی که در ذهن شهروندان این شهر نقش بسته این است که شورای پنجم شهر رشت را باید با چه نمادی شناخت؟ آیا این شورا در طول فعالیت چهار ساله‌ی خود می‌تواند آثاری ماندگار را به نام خود ثبت کند یا اینکه همچنان درگیر مسائل جزئی و اظهارنظر در باره‌ی موضوعات مرتبط و غیرمرتبط خواهد بود؟

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه