همایش نوجوان <خط قرمزهای من >برای اولین بار در گیلان برگزار می شود

پنج مهارت ضروری جدید برای خبرنگاران رسانه‌های امروز

مسیر صلح در خاورمیانه خون‌آلود

توسعه پایدار از خود ما آغاز می شود

اشرافی گری در شهرداری رشت/ رهن میلیاردی منزل برای ناصر حاج محمدی

بارندگی‌های اخیر ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت در گیلان برجای گذاشت

گزارش تصویری از اشتیاق زائران کربلای معلی در آستانه اربعین حسینی

مددکاران با پتانسیل مضاعف می بایست بستر آزادی مددجویان را در چارچوب قوانین فراهم آورند

نخستین کتابخانه مدرسه گیلان در بندر انزلی افتتاح شد

از مسئول کتابخانه عمومی گویا و بریل خاتم الانبیاء(ص) رشت و کتابخوانان برتر تجلیل شد

ایجاد کتابخانه عمومی ویژه نابینایان در گیلان

روح الله زم از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه قرار داشت

کد خبر: 57053 | تاریخ انتشار: ۹:۱۹:۴۹ - شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

آیا اعضای شورای رشت اندیشیده‌اند؛

مهمترین نماد عملکرد شورای پنجم شهر رشت چیست؟

با مروری به فعالیت پنج دوره‌ی شورا پس از تشکیل این نهاد که باید پایگاه و جایگاه مردمی داشته باشد، می‌توان قدری به مقایسه‌ی عملکردی دوره‌های پیشین با شورای پنجم پرداخت.
نخستین دوره‌ی شورا که در فضای بازتر سیاسی جامعه شکل گرفت در رشت منشای اثر بسیاری برای شهر بود و شهروندان رشت از آن خاطره‌یی زیبا در ذهن دارند.
ساخت نماد مشروطه در خیابان پرستار، ساخت تندیس در گوشه و کنار شهر از تندیس شاعر نامدار گیلان شیون فیومنی در سبزه‌میدان گرفته تا قهرمان گیلانی المپیک محمود نامجو و… هنوز در جای جای این شهر می‌درخشد و نشانه‌هایی از شورای دوره‌ی اول است.
شورای دوم هم تلاش کرد دنباله‌رو شورای اول در زمینه‌ی موضوعات فرهنگی باشد و برخی برنامه‌های فرهنگی را سامان داد از جمله بازسازی مزار دکتر حشمت و توجه به محلات قدیمی شهر از جمله ساغریسازان و سلیمانداراب.
شورای سوم شهر رشت نیز علی‌رغم حرف و حدیثهایی که در باره‌ی آن وجود دارد به شورای ساخت تقاطع غیرهمسطح و پلهای زیرگذر و روگذر رشت معروف است به طوری که همه‌ی تقاطعهای غیرهمسطح رشت در شورای سوم رقم خورده است.
شورای چهارم رشت نیز با وجود همه‌ی اختلافات با یکه‌تازی دکتر ثابت‌قدم توانست نام پیاده‌راه را در کارنامه‌ی خود ثبت کند و اجرای پارکهای محلی، ساخت آبنماها و بهسازی پیاده‌روها را از خود به یادگار بگذارد.
با همه‌ی این موارد با توجه به اینکه کمتر از دو سال از عمر شورای پنجم شهر رشت باقی مانده، پرسش اساسی که در ذهن شهروندان این شهر نقش بسته این است که شورای پنجم شهر رشت را باید با چه نمادی شناخت؟ آیا این شورا در طول فعالیت چهار ساله‌ی خود می‌تواند آثاری ماندگار را به نام خود ثبت کند یا اینکه همچنان درگیر مسائل جزئی و اظهارنظر در باره‌ی موضوعات مرتبط و غیرمرتبط خواهد بود؟

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه