بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی ۱۵ سال محروم شد

هدف‌گذاری صادرات ۵۰ میلیون دلاری در گیلان طی امسال

تصادف مرگبار دو تویوتا ۲۸ نفر را به کام مرگ کشاند

گزارشگر دیدار عراق – ایران مشخص شد

با این دمنوش پاییزی از دردهای سیاتیک در امان باشید

آخرین وضعیت تصمیم انتخاباتی علی لاریجانی

دیدار وزیر تعاون با نماینده ولی فقیه در گیلان در رشت

چهارمین حضور بین المللی فیلم آرزوی رضا در چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد

ایران را تحریم کنید نه ما را !

توضیحات قوه قضائیه درباره دستگیری «ابر بدهکار فراری»

فرصت ۲ ماهه به وکلا برای نصب کارتخوان

انتصاب مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گیلان

کد خبر: 57202 | تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹:۳۵ - سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

ایجاد کتابخانه عمومی ویژه نابینایان در گیلان

پریسا کرمی در مراسم تجلیل از کتابخوانان برتر تنها کتابخانه عمومی گویا و بریل استان گیلان که به مناسبت روز جهانی عصای سفید برگزار شد، ضمن تاکید بر حل مشکلات زیرساختی کتابخانه ها جهت راه اندازی بخش ویژه گویا و بریل، اظهار کرد: خوشبختانه کتابخانه گویا و بریل خاتم الانبیاء(ص) رشت از امکانات خوبی برخوردار است.

وی راه اندازی طرح «پیک دانش» برای نخستین بار در کشور با همکاری کتابخانه عمومی گویا و بریل رشت و سازمان بهزیستی استان را اقدامی ارزشمند در رفع نیازهای مطالعاتی مددجویان و نابینایان استان برشمرد و گفت: در راستای این طرح کتاب های مورد نیاز افراد به مناطق مختلف پست می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان اضافه کرد: این اقدام بسیار خوب تاکنون نیازهای بسیاری از افراد به ویژه معمولان را که توان و فرصت مراجعه به کتابخانه را نداشته اند برآورده کرده است.

کرمی پیگیری اختصاص مکان مناسبی برای ایجاد کتابخانه عمومی تخصصی گویا و بریل در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: به دنبال فضای مناسبی برای انتقال کتابخانه عمومی ویژه نابیانایان هستیم.

وی ادامه داد: در این خصوص با مسئولین مختلفی رایزنی کردیم و تاکنون به نتیجه مناسبی دست نیافتیم، اما امیدواریم با کمک و مساعدت خیرین، مسئولین استانی و شهرداری فضای مطلوبتری برای عزیزان نابینا در استان فراهم آوریم.

وی با بیان اینکه استان گیلان در مجموع ۸۲ کتابخانه نهادی و حدود ۷۰ هزار عضو کتابخانه دارد، تصریح کرد: ۲۰۰ نفر عضو تنها کتابخانه گویا و بریل استان گیلان هستند

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸
اوقات شرعی


Linkestan
Linkestan
آخرین اخبار

دیجیتال سامانه