بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی ۱۵ سال محروم شد

هدف‌گذاری صادرات ۵۰ میلیون دلاری در گیلان طی امسال

تصادف مرگبار دو تویوتا ۲۸ نفر را به کام مرگ کشاند

گزارشگر دیدار عراق – ایران مشخص شد

با این دمنوش پاییزی از دردهای سیاتیک در امان باشید

آخرین وضعیت تصمیم انتخاباتی علی لاریجانی

دیدار وزیر تعاون با نماینده ولی فقیه در گیلان در رشت

چهارمین حضور بین المللی فیلم آرزوی رضا در چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد

ایران را تحریم کنید نه ما را !

توضیحات قوه قضائیه درباره دستگیری «ابر بدهکار فراری»

فرصت ۲ ماهه به وکلا برای نصب کارتخوان

انتصاب مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گیلان

کد خبر: 57263 | تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱:۰۲ - چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

همایش نوجوان <خط قرمزهای من >برای اولین بار در گیلان برگزار می شود

دکتر سیده نیره جمالی و کارشناس ارشد سمیرا طلوعی از برگزار کنندگان سری همایش های ویژه نوجوانان برای اولین بار در استان گیلان، سومین همایش خود را تحت عنوان خط قرمزهای من( ۱ ) برگزار می کنند. آنها پیش از این پیش از این نیز همایش هایی با عنوان من کیستم ( ۱ و ۲ ) را به همراهی دکتر وحید زارعی و دانشجوی دکتری نیما حقیقی برگزار کرده بودند.
همایش خط قرمزهای من ( ۱ ) روز سه شنبه ۳۰ مهر ساعت ۱۷ با سخنرانی سیده نیره جمالی، سمیرا طلوعی و نیما حقیقی با کادر اجرایی نوجوان و با همکاری کلینیک روان شناختی پایا و اداره کل ورزش و جوانان در سالن المپیک منظریه برگزار می شود.
دوران نوجوانی و بلوغ از سخت‌ترین دوره‌های زندگی هر انسانی محسوب می‌شود، این گروه سنی همیشه در خطر انواع آسیب ها مخصوصاً وابستگی است. در تمام جوامع مختلف دنیا نوجوانان آسیب پذیرترین قشر در برابر پدیده مهلک اعتیاد می باشند ، بطور کلی دوران نوجوانی دورانی پر کشمکش و اغلب دشوار در زندگی هر فردی می باشد . چرا که نوجوانی قبل از هر چیز دوران تغییرات در رشد جسمانی ،جنسی ، روانی و شناختی و همچنین تغییرات در الزامات اجتماعی می باشد. عدم وجود شرایط مناسب بهداشتی ، تربیتی ، فرهنگی ، اجتماعی برای گذر از چنین مرحله حساسی باعث بوجود آمدن آسیب و بزه اجتماعی نظیر اعتیاد می شود.
نوجوانان به خاطر خصوصیات نوجوانی آسیب پذیری زیادی دارند . نوجوانان پویا و جستجوگر به هر جا سر می کشند که اگر در مسیرشان راههایی گشوده شود که لذت و بی خبری در آن راهها وجود داشته باشد نوجوانان به سرعت جذب آن راهها می شوند. بنابراین به تعبیری می شود گفت که زمینه های انحراف و بزه های اجتماعی بشکل بالقوه در نوجوانان وجود دارد و اگر چنانچه محیط برای نوجوانان مساعد نباشد به انحراف کشیده می شوند و در دام آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد گرفتار می شوند بسیاری از والدین فکر می‌کنند وابستگی فرزند آنها را تهدید نمی‌کند، در صورتی که وابستگی معضلی اجتماعی می باشد و والدین باید به فرزندان و محیط او توجه داشته باشند. وابستگی انواع مختلف دارد مهمترین نوع آن امروز اعتیاد به اینترنت هستند. اعتیاد به اینترنت نیز مانند اعتیاد به مواد مخدر، الکل، سیگار یا کافئین، با علایمی هم چون افزایش نوسانات اخلاقی، سخن نگفتن با دیگران، قطع روابط اجتماعی، کم خوابی، نگرانی در کنار ضعف بینایی همراه است . اعتیاد به اینترنت نوعی وابستگی رفتاری است که شخص برای مقابله با مشکلات از آن استفاده می‌کند. ویژگی شخصیتی افراد نیز تأثیر فراوانی بر استفاده از اینترنت دارد. این آسیب همراه با صدمات جسمی، روحی، مالی، خانوادگی و اجتماعی و شغلی همراه می ‌باشد.
همایش خط قرمزهای من برای نوجوانان باهدف آگاه سازی و شناخت مشکلات پیش رو نوجوانان در حال برگزاری است.این گروه با هدف آگاه سازی و ارتقای دانشِ نوجوانان در استان گیلان فعالیت دارد.
شایان ذکر است علاقمندان می توانند در سایت www.haftsaz.com جهت تهیه بلیط اقدام فرمایند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸
اوقات شرعی


Linkestan
Linkestan
آخرین اخبار

دیجیتال سامانه