۳۳۰ هزار خانوار گیلانی مشمول عضویت در صندوق بیمه روستایی هستند

روایت عضو کمیسیون امنیت ملی از علت قطع اینترنت

پرفسور فضل الله رضا دانشمند پرآوازه گیلانی درگذشت

دستگیری اراذل و اوباش در رشت

حال این روزهای شبکه ملی اطلاعات

دانه‌های این میوه بهتر از آسپرین است!

دستگیری بسیاری از سرشاخه‌های ناآرامی‌های اخیر تهران

واکنش بانوی وزنه‌بردار به افتخارآفرینی در ترکیه

اطلاعیه ستاد حمایت معیشتی

در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم

حجم ذخیره آب سدهای گیلان ‌چند برابر شد

چرا دولتمردان با بی‌تدبیری آب به آسیاب دشمن می‌ریزند

کد خبر: 57854 | تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵:۳۶ - پنجشنبه ۱۷ آبا ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

امروز آخرین مهلت پذیرش بهمن ماه دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی سال ٩٨

امروز آخرین فرصت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور است. با ثبت نام در این آزمون و در صورت قبولی از بهمن ماه سال جاری دانشجوی ارشد در یک دانشگاه دولتی خواهید بود.

معیار افراد مختلف برای انتخاب دانشگاه جهت ادامه تحصیل با هم متفاوت است. سن و سال، جنسیت، شاغل یا بیکار بودن، تمکن مالی و بسیاری موارد دیگر هستند که در انتخاب محل تحصیل دانشجویان اثرگذارند.


بسیاری از بانوان و مادران خانه دار، کارمندان ادارات و فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها علاقه دارند مدرک کارشناسی ارشد بگیرند، اما آن چنان وقتی ندارند که برای کنکور درس بخوانند و قبول شوند.
در چندسال اخیر دانشگاه پیام نور با اخذ مجوز از وزارت علوم شرایط خاصی را برای ادامه تحصیل فراهم کرده است.
این دانشگاه در دی ماه هر سال بر اساس رشته‌های مختلف تحصیلی در مقطع ارشد، آزمونی را توسط سازمان سنجش برگزار می‌کند که کسانیکه حدنصاب لازم را کسب کنند از بهمن ماه همان سال، به عنوان دانشجوی ترم دوم در کنار سایر دانشجویان ورودی مهر، قرار می‌گیرند و مدرک فارغ‌التحصیلی آن‌ها هم مانند سایر دانشجویان، توسط وزارت علوم و دانشگاه بدون قید عبارت فراگیر و قابل ترجمه و معتبر برای مقطع دکترا یا ارتقای شغلی است.
این فرصت استثنایی مختص دانشگاه پیام نور است و تنها دانشگاهیست که آزمون اختصاصی ارشد دارد.
وام یک میلیارد ریالی اشتغال زایی و وام ۲۰۰ میلیون ریالی شهریه با کارمزد ۱٫۴ درصداز جمله دیگر تسهیلات دانشگاه پیام نور به دانشجویان است.

ویژگی‌های دانشگاه پیام نور چیست؟
دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی ایران و ششمین دانشگاه باز دنیا است و مدرک آن از اعتبار بالایی برخوردار است. این دانشگاه با برخورداری از ۵۰۰ مرکز در داخل کشور و ۴۰ نمایندگی در خارج از کشور نیم میلیون دانشجو دارد.
علت اعتبار این دانشگاه، ارائه بالاترین کیفیت آموزشی و سنجش دقیق دانشجویان آن است. از طرفی، دانشگاه پیام نور در بین دانشگاه‌هایی که برای ارائه خدمات آموزشی، از دانشجویان شهریه می‌گیرند، اماپایین ترین نرخ شهریه را دارد (شهریه ثابت هر ترم این دانشگاه حدودا یک میلیون و صد هزارتومان است) . خبر خوب برای افرادی که نگران همین شهریه پایین هم هستند این است که دانشگاه پیام نور بیشترین تسهیلات مالی را به دانشجویان اعطا می‌کند. این دانشگاه به تمامی دانشجویان بدون‌محدودیت، وام ۲۰۰ میلیون ریالی شهریه با کارمزد ۱٫۴ درصد می دهد و برای کسانیکه دنبال اشتغال زایی هستند با ارائه و تصویب طرح، وام یک میلیارد ریالی اشتغال زایی با کارمزد ۶درصد اعطا می کند.

شیوه های مختلف آموزشی
دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور برگزاری کلاس ها را به دو شیوه الکترونیک وحضوری برگزار می‌کند تا دانشجو براساس شرایط خود بتواند به راحتی تحصیل کند اما نکته جالب اینکه آزمون‌های پایان ترم هم در این دانشگاه به دو شیوه کاغذی و الکترونیک است که به روز ترین شیوه تحصیل در دانشگاه‌های کشور است.

مهلت و نحوه ثبت نام در دانشگاه پیام نور
مهلت ثبت‌نام دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد ناپیوسته پیام نور برای بهمن ماه ۹۸، تا پنج‌شنبه ۱۶ آبان ماه تمدید شده است.
اگر شما هم متقاضی اخذ مدرک فوق لیسانس هستید، تا ۱۶آبان ماه فرصت دارید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کرده و برای ثبت‌نام دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد ناپیوسته پیام نور اقدام کنید.
متقاضیانی هم که قبلاً نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام کرده‌اند، در صورت تمایل می‌توانند تا ۱۶ آبان ماه نسبت به مشاهده یا ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی و انتخاب رشته خود اقدام کنند./

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸
اوقات شرعی


Linkestan
Linkestan
آخرین اخبار

دیجیتال سامانه