برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا، شرکت های پخش و اصناف گیلان نوعدوستی خود را نشان دادند

اهدای بیش از ۸۵۰ هزار ماسک بهداشتی به دانشگاه علوم پزشکی توسط سازمان صمت گیلان

جناب نوبخت بین بازنشستگان دولت و کارگران بازنشسته فرق نگذارید!

مرکز بهداشت برای یاری شهرداری رشت وارد میدان شد

آتش نشانان مدافعان تلاشگر سلامت شهروندان هستند

رشتی ها در خانه ماندند/ شهردار رشت از همکاری مردم در سیزده به در قدردانی کرد

پاک سازی و ضدعفونی روزانه شهر رشت توسط حوزه خدمات شهری

با مشارکت موکب محسنین و گروه رستوران هاى رازقى( کمپین رزم مشترک) انجام شد؛ تهیه و توزیع بسته هاى بهداشتى بین سفیران پاکیزگى و سلامت شهر

آیا بازنشستگان کارگری شهروند درجه دو هستند؟/ آیا خون بازنشستگان کشوری و لشکری رنگین‌تر است؟

دولت باز هم کارگران بازنشسته را خط زد/ چرا نوبخت ۱۰ هزار میلیارد تومان به همسان‌سازی مستمری بازنشستگان کشوری اختصاص می‌دهد اما به فکر بازنشستگان کارگری نیست؟!

آقای نوبخت در این گیرودار کرونا نمک به زخم ما نپاشید!

جلسه مهم نوبخت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان

کد خبر: 58640 | تاریخ انتشار: ۹:۲۳:۰۸ - شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

همراهی و همدلی اعضای شورای شهر رشت لازمه توسعه شهر رشت

مدتهاست که شاهد اخبار نا امید کننده ای از تنش ها، کنش ها و واکنش های اعضای شورای شهر رشت هستیم وضعیتی که بی شباهت با جنگ های جهانی اول و دوم نیست!

وقتی به عملکرد اعضای شورای شهر رشت و بده بستانهای اخیرشان در دو سال و اندی گذشته نگاه میکنیم متوجه شباهت های آنها به دو اتحاد بزرگ جنگ های جهانی اول و دوم می شویم.
جنگ های جهانی بیشتر کشورهای جهان را درگیر یک جنگ فرسایشی و وحشتناک کرد و این کشورها در قالب دو اتحاد نظامی در برابر هم قرار گرفتند و نتیجه آن ویرانی نقاط مختلف جهان و کشته شدن میلیونها نفر بود.

در برهه کنونی نیز در شورای شهر رشت شاهد جنگ های فرسایشی توسط دو جناح مخالف هستیم از تهاجم متحدین شورانشین گرفته که چهار نفر از اعضای لیست امید را به گوشه رانده بودند تا برخاستن مجدد متفقین که توانستند از نفاق درون متحدین استفاده کنند و امروز به قلع و قمع منافع آنها بپردازند.

اما همگان امروز به تلفات جنگ ها واقفند؛ همانطور که در جنگ های جهانی شاهد کشتار میلیون ها انسان بیگناه بودیم در اشل کوچکتر امروز در جنگِ دو جناح شورای شهر، شهر رشت و مردم بیگناه و نجیب رشت دچار خسران و آسیب شده اند.

با نیم نگاهی به لیست اعضای شورای شهر رشت متوجه سنگینی نام های حاضر در شورا می شویم که هر کدام به تنهایی می توانند مسیر یک شهر را تغییر دهند اما واقعا چه اتفاقی برای این افراد افتاده است که شهر رشت در رفع کوچکترین مشکلات خود وا مانده است!؟

به نظر می رسد این وضعیت ناشی از کنش ها و واکنش های دو سالانه این پارلمان محلی است و حالا متحدین و متفقین رشتی بدون کمترین توجه به مصالح عمومی فقط با هم می جنگند حتی اگر ماحصل عملکرد آنها مشتی خاکستر باشد.

بد نیست در این بینابین اعضای شورای پنجم را به گذشته نه چندان دور ببریم. به روزهایی که به دنبال جلب آرای مردم بودند به شعارهایی که سر می دادند و کمی اینور تر دقیقا در روزی که مراسم تحلیف در فرمانداری رشت برگزار شد. در همان نقطه ای که در کنار هم ایستاده بودند و نه روبروی هم!
روزی که با خوشحالی در فرمانداری حاضر بودند و با خود و خدای خود و مردم شهرشان پیمان بستند و قرار گذاشتند تا کنار هم با مشکلات شهر بجنگند و راهگشا باشند، نه اینکه با لجاجت ها و خودخواهی هایشان مسیر توسعه را مسدود کنند.

اینروزها به هر شهری که نگاه می کنیم متوجه تغییر و تحول آن می شویم اما شهر عزیز ما “رشت” سالهاست که در حالت سکون قرار دارد.
امیدواریم که اعضای شورای اسلامی شهر رشت در ادامه سال سوم آتش بس را در دستور کار قرار دهند و با گذاردن دلهایشان در کنار هم آنچنان که در مراسم تحلیف پیمان بستند در راستای آبادانی شهر حرکت کنند که یقینا این مسیر تنها راه توسعه شهر خواهد بود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه