برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا، شرکت های پخش و اصناف گیلان نوعدوستی خود را نشان دادند

اهدای بیش از ۸۵۰ هزار ماسک بهداشتی به دانشگاه علوم پزشکی توسط سازمان صمت گیلان

جناب نوبخت بین بازنشستگان دولت و کارگران بازنشسته فرق نگذارید!

مرکز بهداشت برای یاری شهرداری رشت وارد میدان شد

آتش نشانان مدافعان تلاشگر سلامت شهروندان هستند

رشتی ها در خانه ماندند/ شهردار رشت از همکاری مردم در سیزده به در قدردانی کرد

پاک سازی و ضدعفونی روزانه شهر رشت توسط حوزه خدمات شهری

با مشارکت موکب محسنین و گروه رستوران هاى رازقى( کمپین رزم مشترک) انجام شد؛ تهیه و توزیع بسته هاى بهداشتى بین سفیران پاکیزگى و سلامت شهر

آیا بازنشستگان کارگری شهروند درجه دو هستند؟/ آیا خون بازنشستگان کشوری و لشکری رنگین‌تر است؟

دولت باز هم کارگران بازنشسته را خط زد/ چرا نوبخت ۱۰ هزار میلیارد تومان به همسان‌سازی مستمری بازنشستگان کشوری اختصاص می‌دهد اما به فکر بازنشستگان کارگری نیست؟!

آقای نوبخت در این گیرودار کرونا نمک به زخم ما نپاشید!

جلسه مهم نوبخت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان

کد خبر: 61362 | تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹:۱۸ - دوشنبه ۵ اسف ۱۳۹۸ | بدون نظر | چاپ |

حمیدرضا دنیادیده

تلفات مجازی کرونا ویروس در گیلان

«حمیدرضا دنیادیده» در یادداشتی با پرداختن به موضوع تلفات مجازی کرونا ویروس در گیلان نوشت: در حوالی پوشش رسانه‌ای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بودیم که رئیس ستاد انتخابات گیلان از حضور ۳۰۰ هزارنفری گیلانیان در سه ساعت آغازین برگزاری این رویداد سیاسی و حساس در جمع خبرنگاران سخن گفت و زمزمه‌ها نسبت به حضور پرشکوه مردم در این دوره انتخابات در بین اصحاب رسانه بالا گرفت.

کم‌کمک به ظهر رسیدیم که در حال مرور رسانه‌های نزدیک به دولت متوجه شیوع یک‌باره و تهاجمی کرونا ویروس به کشور شدیم و در همین حال شنیدیم که این میهمان ناخوانده چینی جان چند تن از هم‌وطنانمان ازجمله گیلانیان را هدف قرار داده است.

بماند که برخی از رسانه‌ها تمام انتخابات مجلس را تحت شعاع کرونا بردند و با پوشش لحظه‌ای اخبار آن چه راست، چه دروغ و چه مبهم تلاش کردند تا از صفوف به‌هم‌پیوسته شعبات اخذ رأی بکاهند اما کسی که قرار بود برای خدا بیاید، آمد و کسی که قرار بود برای خدا و خلقش به مجلس برود، روانه خانه ملت شد.

هنوز خستگی شبانه‌روزی و بیداری و تلاش چندروزه‌ام برای حضور باشکوه و انتخاب آگاهانه و اصلح نماینده در انتخابات مجلس از تنم درنرفته بود که کرونا آمد و ما را به خط خبری رساند و گویا همچنان قصد رها کردنمان را نیز ندارد.

اما آنچه که بیش از کرونا مخاطره‌آمیز شده و قرار است آدم بکشد، مخدوش شدن امنیت روانی مردم و گرفتن تلفات از سوی کرونا آن‌هم در فضای مجازی است و لازم هست در این بعد نیز قلم‌ها را در مرکب برده و در جهت دفاع از امنیت مجازی دست‌به‌کار شویم چون رهبر فرزانه انقلاب امروز فرمان دادند که باید میلیون‌ها نفر در جهت دفاع، ضربه و حمله متقابل در امور تبلیغاتی علیه دشمن آماده شوند.

این شد که استراحت را بی‌خیال شدم و بندهای پوتینم را مجدداً محکم بسته و روانه دفاع، ضربه و‌ حمله متقابل در جنگ رسانه‌ای غربی، عربی و عبری شدم و در مطلع سخن از فعالین مجازی و سایبری استدعا دارم تا کار بیخ پیدا نکرده فضای امنیت روانی جامعه را پایدار و برای مشارکت فعالان اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی همت کرده و به‌دوراز هر کنش غیرمنطقی بکوشند.

کرونا دقیقاً پس از انتخابات مجلس و‌ شیرینی بعد آن سراغ ایرانیان آمده و از طرفی دیگر گویا با توجه به‌قرار گرفتن در آستانه سال جدید در تلاش است تا بازار را با ابزار ترس و ‌وحشت دستخوش بی‌رونقی و با گرفتن نفس و نبض آن، فلجش کرده و کشور را با التهابی سخت‌تر روبه‌رو کند.

نباید شکی داشت که دشمنان ایران بزرگ از وجود و شیوع کرونا در ایران نه‌تنها بدشان نیامده بلکه بسیار خوشحال نیز شده‌اند و از آب گل‌آلود در حال گرفتن ماهی موردنظر خود هستند که نمونه آن عدم ارتباط تجاری و مراودات اقتصادی کشورهای همسایه به ایران است و این موضوع می‌تواند موجب افزایش نسبی نرخ طلا و ارز و درنتیجه افزایش سطح عمومی قیمت کالاها و خدمات شود.

اصحاب رسانه و فعالین فضای مجازی باید عنایت داشته باشند که در شرایط جنگ کنونی باید بیش‌ازپیش مسلح به ابزار دانش و انتقال آن به جامعه در سریع‌ترین زمان باشند تا مردم از ترس دروغین کرونا که گاها از سوی شبکه نفوذ و معاندین داخلی و خارجی آب و لعاب داده می‌شود از کار و فعالیت اقتصادی خود دست نکشند نه اینکه خود با تولید و نشر حداکثری اخبار مسموم، غیرواقع و‌ به‌دوراز منافع ملی روزبه‌روز تلفات ما از کرونا در فضای مجازی بیشتر شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آوای رشت
جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
اوقات شرعی

آخرین اخبار

دیجیتال سامانه