تاریخ : پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹ 6 شوال 1441 Thursday, 28 May , 2020

آوای رشت گزارش می دهد؛ این گزارش ضدعفونیست/قتل دسته جمعی با دیدوبازدید و سفرهای عید

  • کد خبر : 62023
  • ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
آوای رشت گزارش می دهد؛ این گزارش ضدعفونیست/قتل دسته جمعی با دیدوبازدید و سفرهای عید

آوای رشت گزارش می دهد؛ این گزارش ضدعفونیست/قتل دسته جمعی با دیدوبازدید و سفرهای عید برخلاف همه توصیه ها مبنی بر رعایت نکات ایمنی در پیشگیری از کرونا ویروس، با به پایان رسیدن سال متاسفانه شاهد بی توجهی فراوان مردم به گسترش بیماری و مرگ خود و دیگران، هستیم. آوای رشت – معصومه پاداش ستوده: […]

آوای رشت گزارش می دهد؛
این گزارش ضدعفونیست/قتل دسته جمعی با دیدوبازدید و سفرهای عید

برخلاف همه توصیه ها مبنی بر رعایت نکات ایمنی در پیشگیری از کرونا ویروس، با به پایان رسیدن سال متاسفانه شاهد بی توجهی فراوان مردم به گسترش بیماری و مرگ خود و دیگران، هستیم.

آوای رشت – معصومه پاداش ستوده: برخلاف آموزه های سواد رسانه که نباید اخبار نگران کننده تهیه و تولید و منتشر کرد، حس می‌کنم در دوراهی دشوار بیم و امید، اکنون نباید سکوت کنم.
هرچند که نمی پسندم کسی را نگران کنم اما رسالت خود می دانم که حداقل یادآوری مجددی نسبت به عمق فاجعه کرده باشم.
امروز اخرین روز سال ۹۸ هست و علیرغم همه توصیه ها مبنی بر رعایت اصول پیشگیرانه برای کنترل کرونا ویروس در کشور و استان متاسفانه شاهد خیابانها، بازارها و جاده های شلوغ هستیم.
و این در حالیست که متاسفانه ضریب اشغال تخت‌های آی‌سی‌یو در بیمارستان هایمان به صدرصد رسیده و تخت‌های عادی هم در همین ‌حدود اشغال است. آمار مبتلایان و حتی بدحال‌ها از ظرفیت درمانی فراتر رفته است. مرگ و میر پس از مکثی کوتاه، رو به افزایش است. پزشکان و پرستارها و نیروهای زیادی از کادر درمان به طرز نگران‌کننده‌ای درگیر شده و از ادامه خدمت بازمانده‌اند. اغلب بستگان، عزیزان، دوستان و همکاران ما مبتلا شده اند و جلوی چشم‌مان می‌میرند.

*پرستاران در نقش گلبولهای سفید در حال عمل هستند/ طغیان کرونا

امکانات ما کم است و پرستاران خسته ما در نقش گلبولهای سفید در حال عمل هستند اما در این اثنی
مردم به طرز مخوفی به بیماری و مرگ خود و دیگران بی‌توجه‌اند. اغلب به توصیه «قرنطینه خانگی» گوش نمی‌سپارند و اگر به خودشان نیایند به زودی شاهد طغیان کرونا خواهیم بود زیرا این بی توجهی ها در غالب بازار گردی و سفر و دید و بازدیدهای فردای سال تحویل، فرمول‌های اپیدمی را به فاجعه نزدیکتر می کند.
از طرفی هم اقتصاد کشور تحمل همین تعطیلی نیم‌بند را ندارد و احتمالا پس از تعطیلات عید، شاهد بازگشایی‌ها خواهیم بود و شاید دچار پیک بعدی شویم.

*حوصله مردم از در خانه ماندن سر رفته!/ مسافرت یا خودکشی دسته جمعی؟

آنچه که الان شاهد هستیم یک خودکشی دسته‌جمعی ست و کسی که بی توجه به سلامت خود و دیگران براحتی کوله بار سفر می بندد بزعم بنده؛ بی شک یک قاتل به قتل عمد هست.
تا وضع از این بدتر نشده، برای کنترل تا ریشه کنی بیماری همه باید «قرنطینه خانگی» را مطلق و سخت‌گیرانه و بدون تبصره رعایت کنند.
هیچ‌کس به اندازه خود مردم نمی‌تواند به دادشان برسد. الان هیچ واجبی بالاتر از «قرنطینه خانگی» نیست. اگر اهل امر به معروف و نهی از منکر هستید، الان مهم‌ترین زمان اجرای این کار است. مردم هنوز باور نکرده‌اند و نمی‌دانند که خروج‌شان از خانه و نقشی که در انتقال ویروس مرگ دارند، همدستی در یک جنایت بزرگ بشری است، چگونه بنویسم شما را به شرافتتان قسم میدهم که سفر نکیند.

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد، منتشر نخواهد شد.