تاریخ : شنبه, ۱۴ تیر , ۱۳۹۹ 14 ذو القعدة 1441 Saturday, 4 July , 2020

مورد عجیب هیات ژیمناستیک گیلان

  • کد خبر : 63898
  • ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
مورد عجیب هیات ژیمناستیک گیلان
خلائی که کرونا در ورزش بوجود آورد، بهترین فرصت برای اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان شد تا به وضعیت هیات هایی که مدتهاست با سرپرست موقت اداره می شوند، رسیدگی کند، در همین راستا در یکی دو هفته گذشته هیات ووشو و تنیس صاحب رییس شدند و بناست در این هفته بوکس و ژیمناستیک رییس خود را بشناسند و در هفته های آتی نجات غریق و کشتی و سایر هیات هایی که با سرپرست اداره می شوند، مجمع انتخاباتی ریاست هیات خود را برگزار نمایند.

یکی از هیات هایی که حدود شش ماه است با سرپرست موقت اداره می شود، هیات ژیمناستیک گیلان است؛ اوایل آذر سال گذشته بود که با پایان یافتن دوره دوم ریاست کیانوش سقراطی؛ مدیرکل ورزش و جوانان گیلان بلافاصله سهیلا یاورمسرور، نایب رییس هیات را جهت تصدی سرپرستی هیات به فدراسیون ژیمناستیک معرفی کرد و حکمش نیز خیلی سریع صادر شد.

اما حرکت لاک پشتی سرپرست موقت، باعث شد برگزاری مجمع انتخاباتی ریاست این هیات، با بحران کرونا مصادف شود و به ناچار با وقفه ای چندین ماهه روبه رو گردد، تا اینکه امروز با مهیا شدن فضا و درگیری های کاری کمتر اداره کل ورزش و جوانان استان با مسابقات و مراسمات، فرصت برای برگزاری مجمع انتخاباتی ریاست این هیات فراهم شود.

شنیده ها حکایت از برگزاری این مجمع در امروز ۱۲ خرداد بود که بنا به دلایلی احتمالا به دو هفته بعد و حوالی ۲۴ خرداد موکول شود. خوشبختانه این هیات هفت کاندیدای کاملا ورزشی، با تخصص ژیمناستیک دارد، مورد عجیبی که در دیگر هیات کمتر شاهد آن بودیم و باید آن را به فال نیک گرفت.

🌑 سهیلا یاور مسرور، سرپرست فعلی هیات و نایب رییس پیشین که سالهاست جزو خانواده ژیمناستیک گیلان است

🌑 کیانوش سقراطی که دو دوره اخیر به مدت هشت سال ریاست هیات را بر عهده داشت و سالها نیز دبیر این هیات بود

🌑 ایمان همتی از ملی پوشان ژیمناستیک هنری و دبیر سابق هیات رشت و مربی فعلی این رشته

🌑 سید حیدر حقیقی پور دبیر سابق هیات ژیمناستیک گیلان و از مربیان فعال امروز ژیمناستیک استان

🌑 مهرداد صوفی خواه از ورزشکاران و مربیان باسابقه ژیمناستیک و نایب رییس اقایان هیات استان

🌑 محمد افتخاری از ورزشکاران و مربیان باسابقه ژیمناستیک و دبیر فعلی هیات ژیمناستیک استان

🌑 و الهام قاری پور از مربیان و ورزشکاران این رشته و نایب رییس فعلی بانوان هیات ژیمناستیک استان

هفت کاندیدای هیات ژیمناستیک گیلان محسوب می شوند که امید است هر کدام که توانستند بر مسند قدرت بنشینند در پرورش آرمین وطن خواه های ( از معدود ملی پوشان ژیمناستیک گیلان) دیگر تلاش کنند.

همانطور که گفتیم کمتر پیش می آید سیاسیون و متمولین چشمداشتی به هیات های ورزشی نداشته باشند، اما این عدم حضور آنها در انتخابات هیات ژیمناستیک هم جای شکر دارد، چراکه ژیمناستیک از گزند تصمیمات غیرحرفه ای این مدیران غیرورزشی در امان خواهد بود و هم باعث نگرانی است چراکه این عدم استقبال نشان می دهد متولیان پیشین این هیات به اندازه کافی تلاش برای شناساندن این رشته ورزشی که در واقع از ورزش های مهم و پایه به شمار می رود، نکرده اند.

ولی جای امیدواری است، استقبال متخصصین این رشته برای کسب کرسی ریاست این هیات آینده ای روشن برای هیات ژیمناستیک رقم بزند. اگرچه جناح بندی های مرسوم هر انتخابات، کمی استرس اهالی این رشته را بالا برده است اما در واقع باید گفت این هیجان چاشنی هر انتخاباتی است و لازمه هر چالش ورزشی است.

برای مثال شنیده می شود، یاورمسرور چون در این فاصله مسئولیت معاونت بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان را برعهده گرفته است، احتمال دارد از ادامه رقابت در مجمع انصراف دهد، ولی این دلیل نمی شود وی چتر حمایتی خود را از سر این هیات بردارد و ظاهرا با حمایت از صوفی خواه قصد دارد وی را بر کرسی ریاست بنشاند.

کیانوش سقراطی بواسطه سابقه دو دهه ای در این هیات، امید زیادی به تجمیع ارا دارد، اما حضور افتخاری و الهام قاری پور در انتخابات نشان می دهد سقراطی کمی نگران نتیجه انتخابات است، به همین دلیل دو یار دیرین خود را جهت دلگرمی به میدان کشانده است.

ایمان همتی و صوفی خواه از مدیران سابق هیات، که این روزها نقش اپوزوسیون را بازی می کنند نیز از مقبولیت فراوانی در بین اهالی ژیمناستیک برخوردارند و پر بیراه نیست احدی از انان که ادامه مسیر دهد رقیب خطرناکی برای سایرین باشد.

با همه این اوصاف شنیده ها حکایت از رقابت تنگاتنگ سقراطی و حقیقی پور و صوفی خواه دارد، کاندیداهایی که جملگی خاک خورده خانه ژیمناستیک رشت هستند.

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد، منتشر نخواهد شد.