تاریخ : یکشنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۹ 3 صفر 1442 Sunday, 20 September , 2020

برپایی اولین نشست مجازی کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند کلانشهرهای کشور

  • کد خبر : 66788
  • ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۹:۲۲
برپایی اولین نشست مجازی کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند کلانشهرهای کشور

هانی عسکری رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت، در اولین نشست کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند کلانشهرها که به صورت مجازی برگزار شد، حضور یافت.

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت به نقل از روابط عمومی سازمان فاوا، در این نشست، یکی از مهم ترین موضوعات، بررسی متن مصوبات پیشنهادی کمیسیون به منظور طرح در شورای اجرایی فناوری اطلاعات ایران بود که مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت. از جمله مهم ترین بندهای مصوبات پیشنهادی می توان به تهیه ی برنامه ی عملیاتی از سوی وزارت کشور در راستای تسریع و تسهیل در فرآیندهای مرتبط با ساخت و سازها و صدور مجوز پایان کار ساختمانی، تهیه نقشه های پایه ی رقومی بهنگام، تمام الکترونیکی کردن خدمات شهرسازی و حذف فرآیندهای زائد و همچنین ایجاد درگاه واحد خدمات شهر هوشمند، اشاره کرد.

در پایان این نشست مقرر شد، متن مصوبات پیشنهادی پس از بررسی و اعلام نظر رؤسای فاوای کلانشهرها به شورای اجرایی فناوری اطلاعات ایران که به ریاست دکتر روحانی رییس محترم جمهور برگزار می شود، ارائه گردد.

شایان ذکر است، با توجه به اهمیت مقوله ی شهر هوشمند و مأموریت کلان و استراتژیک در حوزه ی فناوری اطلاعات و ارتباطات و نقش محوری فاوای کلانشهرها در مدیریت شهری، در یکصد و هشتمین نشست ادواری مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، طی پیشنهادی از سوی دبیر کل این مجمع، ارتقای کمیته ی فناوری اطلاعات و شهر هوشمند به کمیسیونی مستقل با عنوان فناوری اطلاعات و شهر هوشمند، مورد تصویب اعضای مجمع شهرداران کلانشهرها قرار گرفت.

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد، منتشر نخواهد شد.