تاریخ : دوشنبه, ۵ آبان , ۱۳۹۹ 10 ربيع أول 1442 Monday, 26 October , 2020

حداقل دریافتی کارگران ۳ میلیون و ۱۱ هزار تومان اعلام شد

  • کد خبر : 66943
  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
حداقل دریافتی کارگران ۳ میلیون و ۱۱ هزار تومان اعلام شد

با احتساب مابه‌التفاوت حق مسکن، کارگران حداقل‌بگیر بدون فرزند و بدون سابقه این ماه باید ۳ میلیون و ۱۱ هزار تومان دریافتی داشته باشند.

تصویب حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی در روزهای پایانی مردادماه، مجال دریافت این مولفه مزدی در مردادماه را باقی نگذاشت و لاجرم پرداخت آن به شهریورماه کشانده شد. درحالیکه زمان آغاز حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی از تیرماه است، کارگران باید در شهریور ماه، مابه‌التفاوت دو ماه قبل یعنی تیر و مرداد را دریافت کنند.

با احتساب افزایش ۲۶ درصدی حداقل مزد و حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی، دریافتی کارگران حداقل‌بگیر بدون سابقه و بدون فرزند، در ماه‌های عادی رقمِ ۲ میلیون و ۶۱۱ هزار تومان است؛ در عین حال، ۲۰۰ هزار تومان مابه‌التفاوت برای هریک از ماه‌های تیر و مرداد باید در ماه جاری به کارگران پرداخت شود؛ با احتساب این مابه‌التفاوت‌ها، کارگران حداقل بگیر باید ۴۰۰ هزار تومان علاوه بر دستمزد خود دریافت کنند که دریافتی آنها ۳ میلیون و ۱۱ هزار تومان می‌شود.

با این حساب، در شهریورماه هر کارگر بدون سابقه و بدون فرزند باید حداقل ۳ میلیون و ۱۱ هزار تومان دریافتی داشته باشد و اگر کارفرما کمتر از این پرداخت نماید (مثلاً حاضر به پرداخت مابه‌التفاوت حق مسکن نباشد) کارگر می‌تواند به ادارات کار شکایت کند. گرچه کارگران قرارداد موقت که نگران روزهای خاتمه قرارداد هستند، در صورت تخلف کارفرمایان چندان رغبتی برای شکایت کردن ندارند چراکه در بیشتر موارد شکایت کارگرِ قرارداد موقت به بیکاری او منجر می‌شود.

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد، منتشر نخواهد شد.