تاریخ : یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹ 11 جماد ثاني 1442 Sunday, 24 January , 2021

پلمپ و جمع‌آوری در انتظار واحدهای صنفی متخلف/ با مصادیق سد معبر برخورد می‌شود

  • کد خبر : 70196
  • ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
پلمپ و جمع‌آوری در انتظار واحدهای صنفی متخلف/ با مصادیق سد معبر برخورد می‌شود

معاون خدمات شهری شهرداری رشت با بیان اینکه واحدهای صنفی متخلف در بحث سد معابر توسط شهرداری رشت جمع‌‌آوری و پلمپ می‌شوند گفت: شهروندان می‌توانند مصادیق سد معبر را از طریق سامانه ۱۳۷ اطلاع‌رسانی کنند.

بابک رمضانی با اشاره به اینکه معاونت خدمات شهری شهرداری رشت برای برخورد با سد معبر پیگیری‌های لازم را با مدیران مناطق انجام می‌دهد اظهار داشت: واحدهای صنفی متخلف در بحث سد معابر جمع‌‌آوری و پلمپ می‌شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت با تاکید بر اینکه نحوه برخورد شهرداری با سد معابر به یک شکل یکسان است عنوان کرد: برخی از صاحبان واحدهای صنفی سایبان‌هایی را در جلوی مغازه‌های خود نصب کرده و تا همان حد پیشروی می‌کنند در حالی‌که این مورد هم مصداق سد معابر است و شهرداری در مرحله اول به صاحبان آنان تذکر می‌دهد.

رمضانی با بیان اینکه پس از تذکر سه بار اخطاریه برای خاطیان ارسال شده و سپس رأی پلمپ واحد صنفی و یا تعهد برای آنان صادر می‌شود تصریح کرد: شهروندان هم باید در این راه مشارکت داشته باشند البته با توجه به شرایط اقتصادی موجود ما هم به واحدهای صنفی نگاه ویژه‌ای داریم اما اجازه نمی‌دهیم حقوق سایر شهروندان زیر سؤال برود.

وی بروز مشکلات در بحث عبور و مرور شهروندان را یکی از موانعی که بر اثر سد معبر ایجاد می‌‌شود خواند و اذعان کرد: تاکید ما در مجموعه خدمات شهری شهرداری رشت این است که با همه افرادی که اقدام به سد معبر می‌کنند برخورد شود و شهروندان هم اگر موارد اینچنینی را مشاهده کردند می‌توانند به سامانه ۱۳۷ اطلاع دهند.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت با بیان اینکه شهرداری با افرادی که در بحث برخورد با سد معبر بین شهروندان فرق قائل می‌شود نیز برخورد می‌کند ابراز داشت: رعایت حقوق شهروندی و عدالت اجتماعی برای همه شهروندان است و حتما در مورد سد معبر خیابان امین‌الضرب رشت با مدیر منطقه پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم.

رمضانی از جمع‌آوری و پلمپ واحدهایی که به اخطارهای شهرداری و معاونت خدمات شهری هیچ توجهی نمی‌کنند سخن گفت و یادآور شد: بحث سد معبر ابعاد بسیار زیادی دارد و پرسنل شهرداری و خدمات شهری نمی‌توانند با افرادی که اقدام به سدمعبر و دستفروشی می‌کنند هیچ‌گونه مشاجره‌ای و برخوردی داشته باشند.

وی در مورد توقیف اموال افرادی که اقدام به سد معبر کرده اما هیچ رسیدی از سوی مأموران برخورد با سد معبر دریافت نمی‌کنند هم خاطرنشان کرد: تحت هیچ شریطی نباید این اتفاق رخ بدهد و باید حتما در محل مورد نظر صورت‌جلسه انجام و ضمن اعلام مکانی که فرد باید برای پیگیری اموالش به آن مراجعه کند یک برگ از صورت‌جلسه تحویل او داده شود.

فارس

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد، منتشر نخواهد شد.