تاریخ : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021

بررسی حریفان ایران در لیگ ملت‌های والیبال

  • کد خبر : 73769
  • ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳
بررسی حریفان ایران در لیگ ملت‌های والیبال

تیم ملی والیبال ایران در هفتمین مسابقه خود در لیگ ملت‌ها باید به مصاف آمریکا برود.

مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها در گروه مردان از هفتم خردادماه آغاز و تا دوم تیرماه ادامه دارد. مسابقات مراحل نیمه‌نهایی و نهایی لیگ ملت‌ها برای مردان نیز پنجم و ششم تیرماه برگزار خواهد شد.
در طول ۳۲ روز (مجموع مراحل مقدماتی، نیمه‌نهایی و نهایی) ۱۲۴ مسابقه والیبال در سطح بالا به شکل متمرکز به میزبانی شهر ریمینی ایتالیا برگزار می شود؛ در حالی که اولویت فدراسیون جهانی، سلامتی همه اعضای تیم‌ها و عوامل اجرایی مسابقات است.
در مسابقات گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۲۱ تیم‌های برزیل، ایران، هلند (جایگزین چین)، ایتالیا، لهستان، صربستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، آلمان، روسیه و آرژانتین به عنوان ۱۲ تیم ثابت و تیم‌های استرالیا، بلغارستان، کانادا و اسلوونی به عنوان چهار تیم غیر ثابت، حضور دارند.
* اعلام لیست آمریکا برای لیگ ملت‌ها
شاگردان آلکنو در هفتمین مسابقه خود در لیگ ملت ها باید به مصاف آمریکا بروند. این بازی قرار است روز چهارشنبه ۱۹ خرداد ماه ساعت ۲۰:۳۰ به وقت ایران برگزار شود. آمریکایی ها برای این دوره از مسابقات ۱۹ بازیکن را انتخاب کرده اند. اسامی لیست ۱۹ نفره تیم ملی آمریکا در لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۱ به شرح زیر است:
پاسورها:
کریستنسن، کاویکا شوجی، توآنیگا
پشت‌خط‌زن ها:
اندرسون، پچ، انسینگ، هانس
سرعتی‌زن ها:
جندریک، استال، هولت، آوریل، اسمیت
دریافت کننده ها:
تیلور ساندر، برندن ساندر، دی فالکو، جاشکه، موگوتوتیا
لیبروها:
اریک شوجی، واتن
هدایت این تیم بر عهده جان اسپراو است. او برای این دوره از مسابقات ۳ پشت خط زن و ۵ سرعتی زن را در لیست خود قرار داده است. آمریکا در این دوره از مسابقات از حضور ۳ پاسور استفاده می کند.
* هم‌تیمی صالحی، ستاره فعلی یانکی‌ها
در ترکیب یانکی های ستاره هایی همچون کریستنسن، کاویکا شوجی، اندرسون، پچ، هولت، تیلور ساندر حضور دارند، اما پیش از شروع مسابقات برخی از کارشناسان بین المللی زمانی که قصد بررسی پدیده‌های احتمالی مسابقات امسال را داشتند نام جک هانس را به زبان می آوردند.
پشت خط زن ۲۴ ساله و ۲۱۳ سانتی متری باشگاه دی سته فرانسه اولین حضور خود در مسابقات ملی برای بزرگسالان آمریکا را تجربه کرد. وی در مسابقات لیگ فرانسه درخشش خوبی از خود به جای گذاشت و موفق شد بالاتر از کایل راسل به عنوان یکی از چهار پشت خط زن نهایی لیست آمریکا انتخاب شود و به نظر می‌رسید در صورت دادن فرصت به این بازیکن، هانس می تواند با تکیه بر توانایی های خود چشم ها را به خود خیره کند، اما تاکنون اسپراو به وی اعتماد نکرده و فرصتی در اختیار وی قرار نگرفته است.
از جمله ستاره های تیم ملی آمریکا در این دوره از مسابقات بازیکنی به نام توری دی فالکو است. این دریافت کننده جوان یانکی ها که برای فصل آینده قرار است در کنار میثم صالحی در تیم اولیشتن  لهستان توپ بزند، در جریان لیگ ملت های امسال درخشش خیره کننده ای داشت و تاکنون توانسته با اعتماد کادر فنی جای خالی بزرگان آمریکا را پر کند.
* نگاهی به نتایج آمریکا در دوره گذشته
آمریکا در دوره گذشته (۲۰۱۹) میزبان مرحله نهایی بود و در مرحله مقدماتی با کسب ۹ پیروزی، ۶ شکست و ۲۸ امتیاز عنوان ششم را به خود اختصاص داد و به مرحله نهایی راه پیدا کرد و در نهایت با قبول شکست مقابل روسیه در فینال، جایگاه دوم را به دست آورد. این تیم در هفته اول به میزبانی لهستان با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب برزیل شد و در بازی دوم با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل لهستانِ میزبان متوقف شد و در بازی آخر هفته نخست با نتیجه ۳ بر یک از سد استرالیا گذشت.
آمریکا در هفته دوم در شرایطی که راهی روسیه شده بود در بازی نخست با نتیجه ۳ بر یک مغلوب ایتالیا شد. یانکی ها در گام دوم با نتیجه ۳ بر صفر به روسیه باختند و در بازی سوم هم موفق شدند با نتیجه ۳ بر یک از سد پرتغال گذشتند. در هفته سوم آمریکایی ها راهی فرانسه شدند و با ۳ پیروزی این کشور را ترک کردند. آنها ۳ پیروزی با نتیجه ۳ بر یک به ترتیب مقابل تیم های آرژانتین، آلمان و فرانسه به دست آوردند.
شاگردان اسپراو در هفته چهارم میزبان بودند. پیروزی ۳ بر صفر مقابل ژاپن، شکست ۳ بر یک مقابل کانادا و پیروزی ۳ بر صفر مقابل چین مجموع نتایج آمریکا در هفته چهارم بود. یانکی ها در هفته پنجم به بلغارستان سفر کردند. آنها در این هفته ۳ بر یک مغلوب بلغارستان شدند و در ادامه ۳ بر یک صربستان را شکست دادند و در بازی آخر ۳ بر صفر از سد ایران گذشتند تا با قرار گرفتن در رده ششم راهی مرحله نهایی شوند.
* اندرسون ارزشمندترین بازیکن شد
آمریکا در مرحله نهایی موفق شد با نتیجه ۳ بر یک و ۳ بر صفر از سد تیم های فرانسه  و روسیه عبور کند. یانکی ها در مرحله نیمه نهایی مقابل برزیل قرار گرفتند و با نتیجه ۳ بر ۲ حریف خود را شکست داده و راهی فینال شدند. آمریکای میزبان در بازی فینال با نتیجه ۳ بر یک مغلوب روسیه شد و در نهایت عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد.
مت اندرسون در پایان مسابقات عنوان ارزشمندترین بازیکن را به خود اختصاص داد. همچنین میکا کریستنسن هم به عنوان بهترین پاسور انتخاب شد. ماکسول هولت عنوان بهترین مدافع، مت اندرسون عنوان بهترین پشت خط زن و اریک شوجی هم عنوان بهترین لیبرو را به خود اختصاص دادند.
* بررسی وضعیت کنونی ایران و آمریکا؛ یانکی‌های پرنوسان
در دو هفته ابتدایی شاگردان ولادیمیر آلکنو موفق به کسب ۴ پیروزی شدند و در دو بازی هم نتیجه را به حریفان خود واگذار کردند. تیم ملی ایران شروع نگران کننده ای داشت و نتیجه را به ژاپن و روسیه واگذار کرد، اما پس از آن توانست از سد تیم های هلند، کانادا، ایتالیا و بلغارستان عبور کند و در جایگاه ششم جدول رده بندی قرار بگیرد.
در طرف مقابل هم تیم ملی آمریکا عملکرد پرنوسانی در این دوره از مسابقات داشت. این تیم در پایان هفته دوم موفق به کسب ۳ پیروزی شده و ۳ شکست هم در کارنامه خود دارد. شاگردان اسپراو ابتدا کانادا را شکست دادند. سپس مغلوب برزیل شدند در ادامه با نتیجه ۳ بر یک از سد آرژانتین گذشتند. آنها هفته دوم را با دو شکست متوالی مقابل روسیه و لهستان آغاز کردند و در گام آخر هم موفق شدند استرالیا را شکست دهند. آمریکایی ها در پایان هفته دوم در رده نهم جدول رده بندی حضور دارند.
* برنامه مسابقات ایران در پیکارهای امسال لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۱ به شرح زیر است:
چهارشنبه ۱۹ خرداد، ساعت ۲۰٫۳۰
ایران – آمریکا
پنجشنبه ۲۰ خرداد، ساعت ۱۲٫۳۰
ایران – صربستان
جمعه ۲۱ خرداد-ساعت ۱۲٫۳۰
ایران – آلمان
سه شنبه ۲۵ خرداد، ساعت ۱۴٫۳۰
ایران – استرالیا
چهارشنبه ۲۶ خرداد، ساعت ۲۳٫۳۰
ایران – برزیل
پنجشنبه ۲۷ خرداد، ساعت ۱۸٫۳۰
ایران – اسلوونی
دوشنبه ۳۱ خرداد، ساعت ۱۵٫۳۰
ایران – فرانسه
سه شنبه اول تیر، ساعت ۱۷٫۳۰
ایران – لهستان
دوم تیر، ساعت ۱۸٫۳۰
ایران – آرژانتین

فارس

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد، منتشر نخواهد شد.