تاریخ : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ Wednesday, 25 May , 2022

برپایی سه نمایشگاه ملی هنرهای تجسمی در یزد

  • کد خبر : 78692
  • 28 دی 1400 - 15:56
برپایی سه نمایشگاه ملی هنرهای تجسمی در یزد

با ۱۳۱ اثر از ۱۱۰ هنرمند در سه نمایشگاه مجازی، همزمان در ۳ پلتفرم به معرض نمایش قرار داده شد.

با ۱۳۱ اثر از ۱۱۰ هنرمند در سه نمایشگاه مجازی، همزمان در ۳ پلتفرم به معرض نمایش قرار داده شد. #نمایشگاه_گروهی #نقاشی ، #تصویرسازی ، #کاریکاتور ، #نقاشی خط ، #تذهیب ، #پوستر و # آرم «به رسم پرواز» با ۸۱ اثر از ۶۸ هنرمند و #نمایشگاه_گروهی مجازی #عکس«به رسم پرواز» با ۲۷ اثر از ۲۴ هنرمند، همچنین #نمایشگاه_گروهی مجازی #نقاشی_کودک و #نوجوان«به رسم نسل نو» با ۲۳ اثر از ۲۳ هنرمند کودک و نوجوان از ۲۰ دی لغایت ۲۰ اسفند ۱۴۰۰،همزمان در وبسایت و صفحه اینستاگرام گروه هنری رسم و اینستاگرام نگارخانه آویسنیت یزد برپا می باشد.
سمیرا صفاری، مدرس دانشگاه، گرافیست و کیوریتور این دو رویداد، معرفی دیدگاه ها و چشم اندازهای متفاوت،ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت هنرمندان ایران،همچنین ارتباط و آشنایی بیشتر متقاضیان بین المللی با هنر ایرانیان و ارتقاء سطح کیفـی و فصل مشترک سازی میان هنرها را از جمله اهداف مشترک این نمایشگاهها بیان نمود. همچنین برای نمایشگاه «به رسم تماشا»، موضوع طبیعت، نمایشگاه «به رسم پرواز»، موضوعات آسمان، پرواز، پرندگان، حمایت از محیط زیست و پرندگان، آلودگی هوا و خیال پردازی و نیز نمایشگاه« به رسم نسل نو» آرزوها و چشم اندازهای نسل نو در نظر گرفته شده است.
برگزارکننده با توجه به استیتمنت نمایشگاه به رسم تماشا بیان نمود: جهان آینه ای است که در آن به تماشای خود می توان نشست.آینه ای که از چشم ، از دیدن، زاده می شود و هر چشم می تواند آنچه دیده را به زبان طرح و رنگ یابه لهجه ی تصویر ترجمه کند. ودیدن همان یکی شدن است با آنچه دیده می شود و گرنه بوم ها و تابلوها و حتی کلمات چیزی برای تعریف کردن نداشتند.پس قرار است خودت را ببینی و آنرا به هنر برگردانی تا دیگر چشم ها در آن خویشتن را از پنجره ی دیدن تو تماشا کنند. نقاشی،تصویرسازی،کاریکاتور،نقاشی خط و تذهیب رود هایی هستند که منظره را درآن می ریزی و در نمایشگاه به رسم تماشا برای نخستین بار در یزد جاری می کنی.
وی درراستای استیتمنت نمایشگاه به رسم پرواز ادامه داد: چگونه باید پرواز را در مستطیلی از رنگ و نور جای داد و آسمان را طوری قاب گرفت که همچنان ادامه داشته باشد.چگونه باید از آلودگی عکس گرفت که جامعه بیدار شود و به آن بیاندیشد؟چگونه می توان پرنده بودن را نشان داد و به تخیل اجازه داد تا جایی که می تواند به دویدن ادامه دهد؟ عکس ها پنجرهایی هستند که قرار است رو به حقیقت بازشوند و تماشای حقیقت است که انسان را به اندیشیدن فرا می خواند.پنجره هایی که هشدار می دهند که حال منظره خوب نیست و برای کمک ، همه باید دست به کارشوند.
برگزارکننده بیان نمود که در استیتمنت نمایشگاه به رسم نسل نو ذکر شده است که نقاشی های کودک دروغ نمی گویند.چون او نقاشی نمی کشد!کودک دارد با نقاشی درباره ی خودش و دنیایی که در برش گرفته حرف می زند.احساساتی که بی واسطه روی کاغذ ریخته می شوند و چیزی جز راست گفتن بلد نیستند.خط هایی که حرف می زنند، رنگ هایی که چیزی تعریف می کنند و جهانی که آنقدر ساده است که برای بزرگ ترها ترسناک به نظر می رسد.آیا جهان این همه راست گفتن را برخواهدتابید؟
صفاری افزود: این نمایشگاه‌ها به همت #گروه_هنری_رسم و با کیوریتوری سمیرا صفاری برگزار می شود. در رویداد به رسم تماشا، از میان بیش از ۹۰۰ اثر دریافت شده طی دوره فراخوان، ۸۱ اثر از ۶۸ هنرمند، در نمایشگاه به رسم پرواز، از میان بیش از ۳۰۰ اثر دریافت شده طی دوره فراخوان، ۲۷ اثر از ۲۴ هنرمند، و نیز در مجموعه به رسم نسل نو، از میان بیش از ۱۵۰ اثر دریافت شده طی دوره فراخوان، ۲۳ اثر از ۲۳ هنرمند کودک و نوجوان توسط هیئت داوران انتخاب و به نمایشگاه راه یافته اند. زیبایی، خلاقیت و نوآوری، مفهوم رسانی، نیز اصالت اثر و بیان بصری متفاوت از موضوع از ملاک های مهم انتخاب بود. داوران این رویداد سارا خبیر، مسعود صفرنیا و سمیرا صفاری ، از مدرسین دانشگاه و طراحان در سطح کشور ‌می باشند.
برگزارکننده ادامه داد: هنرمندان راهیافته به نمایشگاه به رسم تماشا، فاطمه الله یاری، مریم زالی زاده مینق، سارا صدقی، ماریاقلیزاده مقدم پور، غزل یداللهی، یلدا نظری، شیدا ولی زاده، پریفام رحیمی، زهره هدایتی، مهدیه ظهیری، هما علی نژاد، فاطمه اسدی، مهناز اسحاقی، ریحانه بیاتی، رویا محمدزاده، بیتا محبی، فاطمه قاسم زاده گفشه، سیده زهرا آقامیر (محمد علی مجتهد)، حسنا قهرمانی، معصومه برزگرپور، پرستو محمدجانی، وفا اکبری، فائزه شریفی، زهرا ساعی، الینا کیانی، هانیه حیدری نسب، فرشته کاردوست پاریزی، مریم شریفی، شیما دهشهریان، علی نوروزی پره، یسناحسنپور کاشانی، سحرکشاورزی، سیمافلاح، مرضیه نیک خواه، ناهید پاکروان، فاطمه شعبانی، امیرمحمد حاتم پور، معصومه مصطفی زاده، نسیم رفتاری، مهدیه محمدپور، زهرا رئیسی، پژمان نوروزی، ندا دانایی، ماهرخ صفا، مریم ناخداسوروئی، احمدرضا زنگنه، سمانه فلاح حق شناس، مهسا دهقان قهفرخی، نیلوفرسیفی پور، یگانه محسنی، مریم سادات هاشمی باباحیدری، علیرضا صفاری شمالی، مریم گنجه یان، مهنا بنائی، مرتضی سمائی، زهره شایسته فر، زهرا قهرمانی تبریزی، نادیا محمدامینی، سیده ساناز آقائی، مهرانگیز طلائی زاده، اکرم هدایتى، پریسا معقولی سنگاچینی، مستوره مصطفایی نژاد، حسین آقائی پور، نسیم دالوند، سمیرا صفاری، کیمیارضائی، زهره میرجاویدکار می باشند.
همچنین هنرمندان شرکت کننده در نمایشگاه به رسم پرواز، فاطمه علی دادی شمس آبادی، نگار شمس، معصومه آغاز، مهدی کشاورز، شیرین رجب پور صنعتی، حامد ممکن، ریحانه اخوان نژاد، یوسف خرمی، امیر جوادزاده، مریم ناخداسوروئی، ناهید پاکروان، یلدا نصیری زرقانی، رفیع رفیعی، آزیتا اسدالهی، نرجس کریمی، سعید محمدی نصرآبادی، سمانه غفوری، سمیرا صفاری، فاطمه جلال ابادى پور راوری، نسیم دالوند، سیمین حنیف نژاد، مسعود صفرنیا، علی اکبر مطلق زاده، حسین آقائی پور هستند.
سمیرا صفاری افزود: راهیافتگان به نمایشگاه به رسم نسل نو، آرینا شرفیان، آریا عسکری، مهدیس امینی، ساینا شرفیان، فاطمه معصومی، پرهام کلهر، مهرسا فاتحی، آرشیدا یزدانی، آنیا نوروزی مهر، سید هیراد عمرانی خراسانی، فاطمه مرادی، یسنا آل حبیب، سارا علیپور، روشا بیاکی، آدیشا بیاکی، تبسم صدیق، باران صدیق، فاطیما خالقی، راشنو نوراقایی، دلسا ارغوان نجفی، آدرینا خوبانی، رسپینا وثوق، سارا لطفی می باشند.
علاقمندان برای بازدید می‌توانند از ۲۰ دی الی ۲۰ اسفند ماه ۱۴۰۰ به نمایشگاه مجازی #به_رسم_یلدا، همزمان در سه پلتفرم وبسایت گروه هنری رسم به آدرس www.rasmgroup.com و صفحه اینستاگرام #گروه_هنری_رسم @rasmgroup و صفحه اینستاگرام نگارخانه اویسنیت یزد @avicennite_gallery مراجعه و از آثار ارائه شده دیدن فرمایند. هنردوستان می توانند جهت خرید آثار و کسب اطلاعات بیشتر با تلفن ۰۹۳۶۵۱۰۱۰۲۶ تماس حاصل فرمایند.

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد، منتشر نخواهد شد.